Збереження пенсійного віку для жінок на рівні 55 років є недоцільним як з економічних, так і з соціальних причин.
Таку думку висловив експерт фонду «Суспільної безпеки» Юрій Гаврилечко в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.
“В Україні жінок більше в абсолютному обчисленні і їх більше серед працюючих. Тож зберігати ситуацію, коли жінки виходили на пенсію в 55 років, а чоловіки в 60, — зараз економіка не може цього витримати. Крім того, немає такої необхідності, як в період післявоєнних років, коли простіше було залишити літніх жінок із дітьми, ніж будувати нові дитячі садки”, — зазначив експерт. /> ГОЛОС
Окрім цього, за його словами, урівняння пенсійного віку для жінок і чоловіків подолає дисбаланс, обумовлений тим, що в чоловіків страховий стаж більший, ніж у жінок. Тобто наразі за будь-яких інших рівних умов пенсії у жінок менші, тому що у них база для обрахування на 20% є меншою, а після урівняння пенсійного віку ця база буде однаковою.
Як повідомляв ГолосUA, у меморандумі української влади Міжнародному валютному фонду, направленому в рамках відновлення кредитного співробітництва в середині липня цього року, повідомляється про те, що до кінця вересня 2010 р. буде внесено законопроект, за яким передбачається поступове збільшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків — з 55 до 60 років, додаючи 6 місяців щорічно з 2010 року.
М. Мамаєва