ГолосUA
07:02 10/05/2010

Жінок у депресивних районах Донеччини вчать тонкощам ведення бізнесу

За сприяння німецького Товариства технічної співпраці (GTZ) на Донеччині реалізовують проект з підтримки жіночого підприємництва. Серед головних підсумків за рік — створення доступної інфраструктури освітніх послуг.  

Для участі у проекті було обрано кілька міст регіону з найбільш складними соціально-економічними умовами. У таких шахтарських містечках проблема безробіття , зокрема серед жінок, стоїть особливо гостро. Жінки й досі відчувають дискримінацію на ринку праці, бо їхня зарплатня майже на третину менша, ніж у чоловіків за однакову роботу, сказала в коментарі «Німецькій хвилі» керівник громадської організації «Альянс» Світлана Закревська.

Несприятлива ситуація склалася для жінок і в сфері малого бізнесу. Більшість підприємств, які відкривають мешканки маленьких міст, ліквідовуються за перші 2-3 роки, зазначила експерт. Вивчення ситуації показало, що такі жінки взагалі не володіють інформацією про ведення бізнесу, не мають уявлення, де її можна отримати. «До того, як ми почали в рамках проекту GTZ працювати над створенням інфраструктури освітніх послуг, без перебільшення, 80 відсотків жінок – новачків у підприємництві навіть не чули слово «тренінг», зауважила Закревська.

Є й інший аспект проблеми. Зокрема, занадто висока ціна навчання для підприємців, каже експерт. Малий бізнес у депресивних містечках отримує маленькі прибутки, тож не може платити великі гроші за навчання. Тому в рамках проекту було сформовано недорогий ринок освітніх й інформаційних послуг, зокрема в законодавчій сфері, в питаннях конкурентоспроможності, вирішенні проблемних питань роботи з персоналом.

Найбільш ефективним і економним виявився шлях створення школи бізнес — тренерів з місцевих жителів, зазначила Закревська. За її словами, під час реалізації проекту вдалося створити інфраструктуру освітніх послуг для бізнесу в 10 маленьких містах регіону, а також у кілька разів зменшити їхню вартість.

За матеріалами: Німецька хвиля 

Читайте также по теме