ГолосUA
08:11 18/08/2009

Зібратися до школи — базар чи ярмарок?

По всій країні відкрились шкільні базари. Лише в столиці свій товар представили біля сотні підприємств з різних регіонів. Вони переважно пропонували шкільну форму і взуття власного виробництва. Канцтовари здебільшого китайські. За словами продавців, ціни не дуже відрізняються від минулорічних, і майже ті самі, що й на звичайних ринках. Але під час перевірки виявилось, що це не так.

Киянка Ірина, мати 11-річного школяра, зізналась, що цього року все значно дорожче, ніж минулого. «Якщо на ярмарку повністю екіпірувати канцтоварами хлопчика буде коштувати приблизно 1000 грн., то на ринку «Петрівка» можна вкластися в 500-600 грн. І вибір на звичайних базарах більший. Єдиний плюс шкільних ярмарків — тут все продається компактно, не треба бігати по рядах у пошуках потрібних речей», — сказала Ірина. А голова сімейства Єгорових Олег, який на ярмарку прицінювався до шкільної форми для своєї дочки-другокласниці, вирішив їхати на речовий ринок «Троещина»: «Костюмчик з блузки, жакету, спіднички на шкільному базарі коштує біля 500 грн., а на Троєщині те саме можна взяти за 250-300 грн.»

Продавець з Харкова Валентин Копиловський поскаржився, що минулого року торгівля йшла жвавіше: «Криза дає про себе знати. У нас товар майже не беруть — їдуть чомусь на ринки, незважаючи на те, що ціни майже однакові. Але нижче собівартості ми торгувати нем можемо. Цей ярмарок, напевно, буде для нас збитковим».

На ярмарку в центрі столиці ціни на форму були від 155 до 400 гривень, вартість щоденників досягала 18 грн., найдешевший 12-аркушевий зошит коштувала 85 копійок, ціни на найпростіші ручки стартували від 1 грн. 35 коп. Ціна портфелів досягала 300 грн.

Продавці пропонували різні заохочення за покупки. Наприклад, у подарунок до шкільної форми давали краватку.

За матеріалами ”Сегодня”

 

Читайте также по теме