Фахівці Інституту геофізики Національної академії наук України спростовують інформацію про очікування руйнівного землетрусу на території України та Румунії.
Слова директора Румунського інституту фізики землі Георге Мермуряну, вочевидь, передали у ЗМІ з помилками.
"Румунські вчені жодного слова не сказали про те, що в найближчий час обов’язково відбудеться землетрус", — розповів заступник директора Інституту геофізики Олександр Кендзера.
"Вони просто підрахували максимальну магнітуду землетрусу, який може виникнути у зоні Вранча, що на межі східних і південних Карпат. В цій місцевості регулярно відбуваються землетруси. Зазвичай, це коливання землі невеликої сили і локального характеру. Таких унікальних місць на Землі всього три — крім Карпат є зона в Афганістані в горах Гіндукуш та в Тихому океані під островами Тонга", — пояснив учений.
Як пояснив Кендзера, румунські вчені дійшли висновку, що зона Вранча здатна утворити землетрус магнітудою до 8 балів за 12-бальною шкалою. Але вони в жодному разі не стверджують, що такі події колись відбудуться. Сейсмологи взагалі ніколи не роблять прогнозів щодо часу виникнення землетрусів, оскільки достатні дані для таких висновків зібрати надзвичайно важко.
Найбільше лихо від землетрусу магнітудою 8 балів з епіцентром в зоні Вранча може зазнати південо-західна частина Одеської області, що межує з Молдовою. У Києві коливання землі не перевищать 6 балів. На сході України — не більше 4 балів.
За будівельними нормами, прийнятими у 2007 році, столичні багатоповерхівки зводять зі здатністю витримати 6 балів за шкалою Ріхтера. За часів СРСР таких вимог у будівельних нормах і правилах не було.
За матеріалами: Газета по-українськи