Росія переймається тим, що впровадження програми Євросоюзу “Східне партнерство”, обговорення якого відбувалося напередодні у Празі, суттєво послабить вплив РФ у цьому регіоні і примусить шість пострадянських республік обирати: ЄС чи Росія.
Як повідомив кореспондент ГолосUA, про це написало німецьке видання Die Welt.
Відносини Росії з НАТО та ЄС напружені до межі, пише видання. Причиною тому — нещодавня висилка дипломатів, військові навчання, звинувачення у шпигунстві і, зокрема, програма “Східного партнерства”.
Сумніви у серйозності намірів ЄС викликає зазначене фінансування у 600 млн. євро. Окрім того, пише видання, вірогідні кандидати на участь у програмі представляють досить “різношерстну” групу. Молдова та Білорусь наразі під впливом Москви, Україна розчарована тим, що “Східне партнерство” виявилося дещо менш очікуваним результатом співпраці з Брюсселем. Вірменія та Азербайджан натомість не дуже зацікавлені у політичних сторонах партнерства, для них важливіше позиціонувати себе у Європі як енергопостачальників.
Нагадаємо, 7 травня у Празі, Чехія, відбувся самміт ЄС “Східне партнерство”. За словами Президента України Віктора Ющенка, завданням ініціативи “Східне партнерство” є “посилення загальноєвропейської енергетичної безпеки та інтеграція країн нашого регіону до європейського правового простору в цій сфері”.