Зміни до Закону «Про вибори президента» можуть призвести до розколу виборчих комісій.
Таку думку висловив експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Антон Фінько у коментарі кореспонденту ГолосUA.
«Відмова від кворуму заохочує протилежну сторону, яка програє, до того, щоб її представники проводили засідання власної половини комісії. Тобто, ми можемо стати свідками того, що комісії розколються, через те, що кворум тепер не потрібний. І з’являтимуться по дві виборчі комісії для тих чи інших округів, які будуть ухвалювати власні рішення», — сказав він.
За словами політолога, спрогнозувати загальний вплив прийнятих змін до Закону «Про вибори Президента» наразі важко. «Справа у тому, що у чинному Законодавстві існувала загроза, що з виборчих комісій буде відкликана половина представників тієї політичної сили, яка не погодиться з результатами, і у наслідок відсутності кворуму вибори будуть визнані не чинними. Відмова від кворуму, з цього погляду, навпаки створює умови для визнання виборів», — висловився він.
Тому, зазначив політолог, однозначно спрогнозувати, що відбуватиметься під час виборів, зараз ніхто не може. «Зрозуміло лише, що зведено нанівець ризик невизнання результатів голосування внаслідок того, що одна з сил відкликає своїх представників з комісій», — сказав Антон Фінько.
Нагадаємо, що вчора, 3 лютого, на позачерговому засіданні парламенту, ініційованому Партією регіонів, Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Закону про вибори Президента України, який передбачає вилучення з тексту закону припису про встановлення повноважності засідань виборчих комісій за умови участі у засіданні не менш як двох третин від її складу. Сьогодні цей Закон був підписаний чинним Президентом Віктором Ющенком.
І. Носальска