Зняття з порядку денного питання вступу до НАТО комфортне для сьогоднішньої української влади.
Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA висловив науковий співробітник Інституту ім. Кеннана, політолог-міжнародник Геннадій Друзенко.
«Співпраця триває, і очевидно, зняття політичних питань, тобто питання вступу, воно безумовно, комфортне для сьогоднішньої української влади і комфортне, принаймні, для частини НАТО», — сказав Г. Друзенко.
Г. Друзенко переконаний, «що ми продовжимо співпрацювати з НАТО, оскільки, насправді, рівень співпраці доволі активний і він не змінився у зв'язку зі зміною влади в Україні. Інша справа, що з порядку денного було зняте питання про вступ до НАТО. Але співпраця з НАТО підтверджена цілою низкою законів, розробляються щорічні цільові програми щодо партнерства з НАТО».
«Це насамперед, Франція, Німеччина та інші країни Західної Європи, які раніше сприймали бажання попередньої влади приєднатись до НАТО як подразник у своїх відносинах з Росією, які вона розглядає як стратегічні. Більше того, нинішня адміністрація США теж на відміну від попередньої, такий формат співпраці України і НАТО більше влаштовує ніж формат активного лобіювання України, оскільки, як відомо, адміністрація Обами оголосила про перезавантаження відносин з Росією», — зауважив він.
При цьому Г. Друзенко пояснив, що заява Президента В. Януоквича про те, що відносини України та НАТО є комфортними, “відповідає дійсності, інше питання, наскільки вона відповідає внутрішнім інтересам України. Але це питання набагато глибше та складніше».
На думку політолога, « зняття з порядку денного питання вступу зробило б комфортною позицію для багатьох впливових гравців на світовій арені».
Нагадаємо, 8 жовтня Президент України Віктор Янукович назвав відносини України і НАТО "комфортними для обох сторін".