Сьогодні існують проблеми з розсилкою попереджувальних смс-повідомлень власникам “сірих” мобільних телефонів.
Про це заявив начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, впроваджена інформаційна система обліку мобільних терміналів покликана розв’язати проблеми імпорту і торгівлі “сірими” мобільними телефонами. У зв’язку з цим, наголосив посадовець, 11 листопада 2009 року розпочато формування “сірого” списку бази даних кодів IMEI телефонів, що підключилися до мережі операторів і легальне походження яких в Україні не підтверджено.
“З 16 листопада ми подали інформацію про “сірі” телефони мобільним операторам. Починаючи з цього часу, вони повинні надіслати всім користувачам мобільного зв’язку, яких немає у “білому” списку, інформацію у вигляді смс. З дня отримання такого повідомлення починається відлік часу. Через три місяці після цього телефон буде перенесено до “чорного” списку і відключено”, — сказав Слободянюк, зауваживши, що отримувачі попереджувальних смс-повідомлень повинні негайно звертатись за роз’ясненням до УДЦР.
При цьому він не заперечив, що з розсилкою відповідних повідомлень існують проблеми. “У зв’язку з тим, що система тільки починає діяти, можливі деякі збої у роботі”, — наголосив посадовець.
У свою чергу голова Національної комісії з питань регулювання зв’язку Сергій Колобов зазначив, що не всі мобільні оператори мають програмне забезпечення, яке дозволяло б в режимі он-лайн відключати мобільні телефони, включені до “чорного” списку.
“Відразу після того, як буде введена в експлуатацію друга черга системи обліку мобільних терміналів (до кінця 2009 року) у нас з’явиться можливість у режимі реального часу відключати телефони, що будуть у “чорному” списку”, — сказав він, зауваживши, що сьогодні у “сірій” базі мобільних телефонів 100 тисяч апаратів.
Загалом станом на 24 листопада 2009 року до узагальненої бази даних УДЦР внесено 80, 616 млн. кодів ІМЕІ телефонів. І за 10 місяців поточного року видано 3, 567 млн. тисяч дозволів на ввезення в Україну мобільних телефонів, що у 5 разів перевищило кількість телефонів, легально завезених в Україну минулого року.
Крім того, легалізація імпорту мобільних телефонів забезпечила додаткові митні надходження до держбюджету на суму 332, 969 млн. грн.
А. Йовик