Звужуючи спрощену систему оподаткування, нові податкові правила не передбачають ніякої альтернативи для підприємців, які нею зараз користуються.
Про це заявила провідний фахівець Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій у коментарі кореспонденту ГолосUA.
“На сьогодні ми маємо значне звуження спрощеної системи оподаткування, якою користуються малі підприємці. Таким чином, обмежується кількість осіб, які будуть на цій системі, однак не надається реальної альтернативи для тих спрощенців, які не можуть користуватися цією системою”, — сказала вона.
За словами експерта, унеможливленню роботи по спрощеній системі оподаткування сприяє звуження переліку видів діяльності, за якою можна користуватися цією системою. З іншого боку, фактично унеможливлюється робота спрощенців із бізнесом, тому що бізнесу не дозволяється враховувати при обчислені податку на прибуток витрати на послуги та товари спрощенців. “Як результат – з обох боків йде унеможливлення роботи осіб на спрощеній системі оподаткування”, — підкреслила вона. Фахівець також додала, що обов'язкове використання касового апарату для підприємців, річний обіг яких становить від 300 то 600 тисяч гривень також ускладнить їх роботу, бо посилить увагу до них податкових органів.
Водночас, за словами О. Бетлій, обіцяні владою податкові канікули для малого бізнесу надаються лише на п’ять років та йдеться тільки про нульову ставку на податок від прибутку нових підприємств. А всі інші податки особа, яка зареєструє таке підприємство, мусить сплачувати у повному обсязі. “При чому на сьогодні, хоч говорилося про впровадження спрощеної системи звітності для таких осіб, її поки що немає. Чи зможе протягом місяця Міністерство фінансів та інші органи розробити регуляторну базу для спрощеної системи звітності і обліку для таких підприємств, і впровадити її – залишається під питанням”, — додала аналітик.