БЮТ розплачується за помилки?

Зважаючи на останні події та нелогічність деяких кроків, фракція БЮТ переживає не найкращі часи… Розпочавши на початку тижня збір підписів народних депутатів за відставку уряду Миколи Азарова, депутати цієї політичної сили й самі не змогли чітко пояснити для чого їм кроки, результативність яких відома наперед. Адже представники Комуністичної партії, на чию підтримку, можливо, розраховують у БЮТ, не бачать сенсу в цій ініціативі. А щодо Партії регіонів, то там вважають, що таким чином БЮТ просто хоче привернути увагу виборців напередодні місцевих виборів. «Не треба і до ворожки ходити, аби сказати чим закінчиться ця ініціатива», — не без іронії відзначив Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Ситуація «підігрілась» після того, як фракція виключила двох депутатів — Олега Ляшка і Сергія Осику. 

«З сьогоднішнього дня ми починаємо збір 150 підписів депутатів для розгляду питання про відставку уряду Азарова, чия діяльність призвела до такої економічної ситуації», — повідомив ще під час засідання погоджувальної ради заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем`якін. За його словами, виступаючи з такою ініціативою, представники БЮТ сподіваються, що їх підтримають депутати, незадоволені діяльністю нинішнього Кабміну. «Ми розраховуємо на всіх, хто розуміє, що цей уряд обрав неправильний шлях розвитку країни», — сказав він.

За словами ще одного «бютівця» Сергія Соболєва, ініціюючи відставку Кабміну, БЮТ переслідує мету почати дискусію в сесійній залі щодо діяльності уряду. «Якщо ми зберемо 150 підписів, це вже буде нашою невеликою перемогою, — зізнався політик.- Навіть у цьому випадку наша місія буде частково виконана, тому що тоді опозиція як ініціатор цього питання отримає можливість виступити з 45-хвилинною промовою і почати відкриту дискусію».

При цьому політик не назвав іншої вагомої причини, через яку БЮТ проводить збір підписів, наперед знаючи про неможливість того, що відставка буде підтримана у сесійній залі. Можливо, саме це і стало приводом для того, аби у Партії регіонів заявили, що ініціатива БЮТ — не більш ніж рекламний хід. «В умовах внутрішнього розпаду, деградації і роз'єднаності БЮТ не залишається нічого іншого, крім як привернути до себе увагу під час виборів до органів місцевого самоврядування якоїсь боротьбою. Але цей спектакль, природно, ніхто підтримувати не буде, — сказав заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко. — Цей збір підписів не вартий і виїденої яєчної шкаралупи і нічого, крім порожнього піару, не принесе».

У фракції БЮТ і справді внутрішній розкол, адже після виборів глави держави вона втратила вже понад 20 депутатів. Так, вчора на засіданні парламенту було оголошено про виключення ще двох «біло сердечних». «На засіданні фракції розглядалися абсолютно об’єктивні речі, – пояснив заступник голови фракції БЮТ Юрій Одарченко такий крок. – Не емоції, не плітки чи якісь намови. Ляшко й Осика підтримали закони, які запропонувала Партія регіонів після конституційного перевороту. Однозначно з’ясована їхня провина у цьому питанні. По інших (депутатах, що голосували разом із більшістю – ред.) питання з’ясовується, бо вони не були присутні в залі під час голосування». 

Сергій Осика утримався від коментарів. Натомість Олег Ляшко відкинув звинувачення на свою адресу і відгукнувся в дусі кращих традицій української політики – облив вчорашніх соратників брудом. «Хочу подякувати Юлії Тимошенко за роки спільної діяльності, – заявив він на брифінгу. – Дякуючи їй, я отримав багатий політичний досвід, знання і, сподіваюся, перспективу на майбутнє. Єдине, чого я не зміг перейняти у Тимошенко, це підлість і підступність».

Заступник голови бюджетного комітету Олег Ляшко був одним зі спікерів фракції БЮТ. Його виключенню з фракції передував скандал – в інтернеті оприлюднили відеозапис давнього допиту в прокуратурі, з якого випливає, що депутат мав гомосексуальні стосунки. Депутати-б'ютівці неохоче коментують виключення колег. Утім, у розмовах не під запис кажуть, що Олег Ляшко став жертвою власних амбіцій. Через це в нього ставалися конфлікти з лідерами блоку. Зокрема, коли Юлія Тимошенко була Прем’єром, він критикував її під час розгляду бюджету на 2010 рік. Тож серед депутатів та експертів поширеною є точка зору, що до “зливу” компромату долучилися не опоненти, а колеги Ляшка з БЮТ. 

Дехто стверджує, що депутатська картка Олега Ляшка вже під контролем регіоналів. «Побачите, на наступних виборах Ляшко вже буде в списку регіоналів, — спрогнозував один з його колег — позафракційних депутатів, — може, ще і заступником голови фракції стане, а то і «сигнальником» замість Чечетова». У Партії регіонів, правда, поки що віджартовуються на такі заяви, запевняючи, що не приймуть до своїх лав «такого депутата». «А для чого? У нього ж негативний шлейф», — пояснив кореспонденту “ГолосUA” регіонал Владислав Лук`янов і тут же додав. — «Негативний шлейф – це він нічого не зробив в бюджетному комітеті».

На думку політолога Володимира Фесенка, криза в БЮТ зумовлена кадровою політикою. «Це прояв організаційної і політичної кризи, – вважає він. – Це розплата за комерційний підхід до формування фракції БЮТ».

 

Читайте также по теме