"Вуличний” з’їзд партії "Батьківщина", присвячений висуненню Юлії Тимошенко у Президенти, відзначився своєю — як для з”їзду — масовістю та помпезністю. Головна площа столиці була заповнена як її прихильниками, так і тими, хто тут традиційно прогулюється увечері на вихідні чи приїхав до Києва на ексурсію, а концерт, що пройшов після виступу прем’єра, був насичений виступами вітчизняних зірок. Під час з’їзду «Батьківщини” на Майдані зібралися кілька десятків тисяч людей і знайти серед них тих, хто зізнався б, що приїхав сюди за гроші, не вдалось. Завжди говірка молодь не дуже ділилась мотивами своєї присутності, зате майже всі з охотою підказували, що жовто-блакитні прапори роздаються в наметах.
Розпочав публічну процедуру з’їзду перший віце-прем’єр-міністр і права партійна рука Тимошенко Олександр Турчинов. Звернувшись до натовпу, він попросив підняти руки тих, хто“за” відкриття зібрання. Звичайно, проголосували всі. Турчинов залишив сцену, що розташовувалась прямо під монументом Незалежності і запросив наступного спікера. Ним став голова Народного Руху україни Борис Тарасюк, який заявив про підтримку Тимошенка своєю політичною силою.
Потім їй публічно побажали перемоги нардеп Іван Кириленко, колишній Президент Леонід Кравчук, генеральний конструктор державного підприємства "Авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова" Дмитро Ківа, ректор КПІ Михайло Згуровський, Генеральний директор “Ровенькиантрацит” Юрій Зюков, президент Національної академії наук Євген Патон і чимало співаків: Олександр Понамарьов, Руслана, Тарас Петриненко, Павло Зібров та Ніна Матвієнко. Крім того було зачитано звернення президента Європейської народної партії Вільфріда Мартенса, який також побажав Тимошенко перемоги.
Підґрунтя для Майдану-2 ?
Після виголошення щирих і не дуже побажань на сцену знову піднявся Турчинов. Його пропозицію висунути кандидатом на посаду Президента від партії “Батьківщина” лідера цієї політичної сили Юлію Тимошенко услід за ченами партії, які стояли у VIP-секторі, підтримав і натовп на Майдані. Але шкрябнуло чи то зауваження, а чи заклик Олександра Турчинова про те, що ІХ з’їзд “Батьківщини” триватиме аж до ймовірної перемоги Тимошенко і після виборів всі ці люди мають знову прийти на Майдан, щоб привітати її. Тож виглядає, що претендент не дуже вірить в успіх і знову розраховує на “майданний фактор”. Хоча всім зрозуміло, що для створення нової “революційної” ситуації, потрібна довіра людей до “претендентів на папаху”, яку помаранчеві успішно “профукали” за роки свого правління. />
Обіцянки Тимошенко
Виступ Юлії Тимошенко розпочався повідомленням про те, що вона об’їздила всі святі православні місця і помолилась за Україну. У супроводі голосу Ніни Матвієнко молитва за Україну прозвучала і на Майдані, а відтак «з Божою поміччю» Тимошенко почала розповідати, як стане добре в Україні, якщо її оберуть Президентом. Пообіцяла дотримуватися європейського курсу розвитку країни, що має закінчитись вступом до Європейського Союзу, а також підтримання рівних, чесних та прозорих відносин з Росією. Лідер БЮТ піддала критиці «псевдопатріотичні дії чинного Президента» і заявила, що окрім вишиванок і помпезних сходжень на Говерлу Україна від нього нічого не отримала. Були і більш предметні обіцянки — збільшити стипендії студентам і стабілізувати курс гривні, поставити банківську систему на ноги й повернути людям не тільки їхні депозити, а й горезвісні заощадження Ощадбанку колишнього СРСР. «Політична стабільність», що призведе до добробуту – основна теза прем’єра, яка хоче стати президентом.
Серед 5 довірених осіб на час передвиборної кампанії були названі екс-президент України Леонід Кравчук, та президент Національної академії наук Борис Патон, який минулого разу підтримував опонента Тимошенко Віктора Януковича.
Дійство вийшло недешевим. За словами одного з інженерів, які конструювали сцену для виступу, вона була більша та важча для складання, ніж під час приїзду Елтона Джона, не кажучи вже про звичайні концерти. Та й публічність, з якої розпочалась виборча кампанія Юлії Тимошенко викликає запитання, адже щоб проводити агітацію, цей кандидат ще не був зареєстрований у Центривиборчкомі.