Створення нової коаліції у Верховній Раді, як відомо, передбачає зміну керівництва половини парламентських комітетів. Цілком природно, що на деякі з них претендує нова опозиція, але такі плани не надто влаштовують Партію регіонів. І це теж природно, особливо зважаючи на не надто “природній” спосіб створення нової більшості. />
Початково Верховна Рада мала замінити мінімум 12 голів парламентських комітетів. Ключові з них: комітет з питань бюджету, з питань боротьби із організованою злочинністю та з питань регламенту Верховної Ради. Ротації в парламенті стали неминучими після переходу низки парламентарів до Кабінету міністрів і Адміністрації Президента. Скажімо, недавній голова комітету з питань агропромисловго комплексу Микола Присяжнюк проміняв парламентське крісло на міністерське. А заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман звільнила місце керівника комітету з питань свободи слова. Щоправда, цієї посади їй довелося б позбутися в будь-якому разі. Відповідно до Закону “Про регламент”, парламентській опозиції надається право вибору посад голів 10 комітетів і комітет з питань свободи слова входить до цього переліку. Також до числа “опозиційних” належать комітети з бюджету, регламентний, з питань прав національних меншин і міжнаціональних відносин, соціальної політики та праці, науки і освіти, охорони здоров’я, правосуддя, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, економічної політики, боротьби з організованою злочинністю. Сім із них, не рахуючи комітету зі свободи слова, очолюють представники нинішньої коаліції.
У четвер Верховна Рада увільнила регіонала Олександра Єфремова від обв”язків голови регламентного комітету і призначила на це місце його однопартійця Володимира Макеєнка. Рішення було прийняте незважаючи на протести БЮТ і “НУ-НС”, які заявили, що Партія регіонів позбавила опозицію можливості контролювати владу. Опозиціонери вимагали залишити їм регламентний комітет. Нунсівець Володимир Матвієнко у цьому зв”язку заявив, що коаліція “захоплює” комітети, які належать опозиції. "Ви йдете танком по владі” — зазначив він.
“ Ми пішли “на рога”. Коли була обрана ця Верховна Рада, ми пропорційно розділили комітети згідно кількості народних депутатів. І тепер ми запропонували обмінятися комітетми. Якщо хочете регламентний чи ще якийсь — будь-ласка. Але натомість ми просимо — податковий. Бо уряд має працювати з цим комітетом. Ми також попросили комітет підприємництва, тобто економічний блок, — пояснив Володимир Макеєнко кореспонденту ГолосUA. — "Але, яка була відповідь? Вони не захотіли. Терьохіну, Королевській чи ще там комусь було важко піти з їхніх комітетів. Вони їх не звільняють." — обурився він. Тому, за словами нардепа, Партія регіонів призначила свого представника у регламентний комітет.
"Якщо говорити про бюджетний комітет, то треба говорити відверто — хіба нам віддали його, коли прем"єром була Тимошенко. Ні, він і тоді належав Блоку Литвина, який входить у коаліцію", — нагадав регіонал. Він переконаний, що нічого старшного у тому, що регламентний комітет очолив представник коаліції немає. "Просто Єфремов виконав закон. Адже він не може очолювати жоден комітет, бо є лідером фракції, тому переговори ще не закриті. Життя продовжується", — зазначив Макеєнко. Однак на уточнююче запитання, чи може ще Партія регіонів віддати опозиції регламентний комітет, Макеєнко розвів руками: "Уже все".
— “А як же демократія?”
— “У нас молода демократія, але життя диктує своє!” — відповів той.