Дорогий, дорогий мер…

Ідея Леоніда Черновецького довести розмір бюджету Києва до національних масштабів «народила» нову ініціативу «мера усіх киян»: відтепер зустрічі підприємців із чиновниками Київської міської державної адміністрації будуть платними. Таким чином, за словами мера, він збирається подолати корупцію і поповнити місцевий бюджет.

Леонід Черновецький навіть "прикинув" тарифи на такі аудїєнції відповідно до посади чиновника: наприклад, київський міський голова вважає, що за зустріч із начальником Головного управління з підприємництва Людмилою Денисюк потрібно заплатити $5-7 тис., із першим заступником голови Київської міської державної адміністрації Іреною Кільчицькою – близько $10 тис., решта заступників голови адміністрації «коштуватимуть» підприємцям не менше $11 тис. Зустріч із мером, за його словами, «влетить» у $100 тис. «Не сумнівайтесь, усі гроші підуть у бюджет. Так що спочатку показуєш квитанцію, що ти заплатив за зустріч із мером усіх бабусь, а потім розповідай про свої проблеми», — заявив Леонід Черновецький журналістам, додавши, що його ініціатива була підкріплена $800 тис., «заробленими» мером на платному обіді з підприємцями. 

Найбільше нововведення «мера усіх бабусь» здивувало самих підприємців, які за кілька годин до “тарифної” заяви Леоніда Черновецького на зустрічі з київськими чиновниками обговорили з ним проблеми столичного бізнесу. За словами віце-президента Українського союзу промисловців і підприємців України Людмили Жук, ініціатива мера стала для неї справжньою несподіванкою. «Я це чую вперше від вас, — сказала вона кореспонденту ГолосуUA. — Ми провели нараду і були впевнені в тому, що вона пройшла успішно. Ми домовились про багато речей. Але якщо робочі зустрічі підприємців будуть платними, ми, звісно, виступатимемо проти. Ми є платниками податків і ми наймаємо цю владу, аби вона на нас працювала. Наші податки і є платою за їхню роботу, і ніяких додаткових тарифів за консультації просто не може бути».

Оскільки Леонід Черновецький поки не визначився, в якому форматі проходитимуть платні консультації, поки важко говорити, наскільки юридично обгрунтованим є його рішення. Так вважає президент «Укрінюрколегії» Данило Курдильчук. За словами експерта, треба розрізняти варіанти проведення подібних консультацій. «Якщо йдеться про те, що підприємець приходить на прийом до когось із чиновників у робочий час, це одне. Якщо вони створять відповідну структуру, яка займатиметься подібними питаннями, це геть інша справа», — сказав юрист. На думку Данила Курдильчука, «платним» може бути, так би мовити, «західний» варіант, коли політиком ініціюється званий обід чи прийом, на якому можуть бути обговорені певні актуальні питання. «У такому форматі минулого тижня пройшла зутріч Черновецького з підприємцями. Вартість була відома заздалегідь. Такий формат для української політики є ще досить незвичним. Але це — своєрідна благодійність. Якщо це стосуватиметься робочих нарад чи зустрічей, важко поки збагнути, який це матиме вигляд», — зазначив експерт.

Схоже, що ідея-фікс київського міського голови збільшити бюджет Києва до $30 млрд.(!), дорого коштуватиме не лише пересічним жителям міста, тарифи на ЖКГ для яких можуть підвищитися мало не на 30%, а й для таких «несимпатичних» Леоніду Черновецькому «буржуїв, які тільки й знають, що хабарі давати». От лише виникає запитання, який це повинен бути бізнес, щоб отак за раз викласти $100 тис. та ще й бути впевненим, що за результатами такої зустрічі вдасться швиденько, як кажуть, “відбити” ці гроші.

 

Читайте также по теме