На честь 65-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні на Хрещатику відбувся святковий парад.
На параді був присутній Президент України Віктор Янукович, міністр оборони Михайло Єжель.
Неподалік від глави держави стояли Прем’єр-міністр України Микола Азаров, перший Президент України Леонід Кравчук, політичні діячі та міністри. Також там були присутні лідери політичних партій, серед яких голова Комуністичної партії України Петро Симоненко.
Парад розпочався з винесення Державного прапору України і прапору Перемоги, пронесення орденів І, ІІ, ІІІ, ІV Українських фронтів та Українського партизанського фронту. />
Святкову промову Президент України Віктор Янукович виголосив з трибуни, що її встановили на Майдані Незалежності.
Президент наголосив, що ми як нащадки повинні ствердити надію ветеранів, “аби повною мірою затвердити, що наші батьки, діди та прадіди зробили для всієї України подвиг, зберегли і подарували нам суверенну Україну”.
“Ви, дорогі мої ветерани, зберегли і подарували нам, нині сущим, Україну. (…) Особлива подяка – трударям тилу, а також – доземна шана і уклін матерям-вдовам, які взяли на свої плечі весь тягар чоловічої роботи і вивели в люди дітей-напівсиріт, навчивши їх жити по совісті”, — зокрема, зазначив у своєму привітанні Президент.
У параді військ взяли участь декілька тисяч військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України, а також від збройних сил Росії і Білорусі.
"Немає поділу між нашими і вашими. Ідуть разом і українські, і російські війска, і білоруські. Це добре, бо ми воювали разом, і тоді ніхто не питав і не визначав хто ти, і з якої країни. Ми були разом, і вшановувати Перемогу треба разом" — розповіла одна з бабусь-ветеранів кореспонденту ГолосUA.
За ними пройшли парадні розрахунки військовослужбовців, одягнених у військову форму воїнів-піхотинців, воїнів-танкістів, воїнів-авіаторів, військових моряків, бійців партизанських загонів та жінок-санінструкторів часів війни.
Глядачів вразила кількість військових на параді, але деякі з киян і гостей міста шкодували за тим, що цього року не була представлена авіація. "Шкода, бо в Москві цього року готують гарне авішоу" — згадав хтось з натовпу.
Далі головною вулицею столиці України крокували прапороносні групи з Прапором Збройних Сил України та прапорами видів Збройних Сил, рота барабанщиків Київського військового ліцею імені Івана Богуна та парадні розрахунки, які представляли навчальні заклади, частини і з’єднання Збройних Сил та інших військових формувань України, збройні сили Російської Федерації та Республіки Білорусь.
Музичний супровід забезпечували більше півтисячі військових музикантів.
Після параду діти буквально обліпили військову техніку, яку виставили на Хрещатику.
А народ відправився гуляти містом та фотографуватися