Київрада — «FOR SALE»?

Днями Україну спіткав новий інтелектуальний шок, знову спричинений столичним головою. У прямому ефірі на одному з всеукраїнських телеканалів Леонід Михайлович заявив, що місця в очолюваній ним Київраді продаються. Названа сума також шокувала – 5 мільйонів доларів США. Єдине, що встиг додати Черновецький, перед тим, як втратити аудиторію, яка від цих слів увійшла в транс, – це те, що його найбільша фракція місця не продає і ніколи не продавала.  />  
«Місце у Київраді коштує 5 мільйонів доларів», — Л.Черновецький.

Звичайно, розмірковував я, міський голова навів цікавий факт, хоча провакативний. Але статус спікера дозволяє припустити його компетентність у цій справі. Хоча з огляду на репутацію мера «всіх киян» можна і засумніватись у коректності таких слів – ми пам’ятаємо, як він заявляв, що його мав привітати з Новим Роком слон, а у зоопарку скоро продаватимуться матрьошки мера Києва. Тож, як кажуть, довіряй, але перевіряй.

Фракція Блоку Черновецького. Якраз ця фракція і є найбільше депутатське об’єднання Київради. Про правовірність його членів не можна і кривого слова сказати – голосують завжди позитивно, на всі засідання ходять без прогулів. Показова фракція. Якщо говорити про її відкритість пресі – то за винятком декількох депутатів, які обіймають високі посади в Київміськдержадміністрації, на контакт зі ЗМІ йде вкрай неохоче. Ситуація повторилась і цього разу – слова ідейного лідера фракції Блоку Леоніда Черновецького у прес-службі коментувати відмовились. Тож чи правда, що у блоці ніхто ніколи не купував місця дізнатись я не зміг.

Одностайно із Блоком Черновецького завжди голосує депутатська фракція «Громадський Актив Києва», тобто ГАК. Фракція укомплектована із засновників великих торговельних мереж («Фуршет», «Епіцентр»), гендиректорів та голів правління велетенських компаній (КиївГаз, Київводоканал, Київенергохолдинг). Очолює фракцію – Олександр Пабат. Він і спробував прокоментувати заяву. За словами голови ГАКу, меру можна вірити, проте його фракція ніколи не стикалась з таким ганебним явищем.  

«Ми точно ніколи не брали гроші і ні в кого гроші не вимагали… В мене такого досвіду немає, на відміну від пана Черновецького — з огляду на його заяву», — О.Пабат.

Такий коментар лідера ГАКу, відверто кажучи, трохи спантеличив. Критика свого стратегічного союзника, який контролює найбільшу фракцію у Київраді, виглядає не дуже доречною, адже з понад 60 запропонованих ГАКом проектів рішення – було ухвалено, здебільшого за допомогою голосів Блоку Черновецького, — понад 32. Мабуть, Олександра Пабата якимось чином образила інформація столичного міського голови.

Відхрещуються від такої заяви й опозиція Київради – Блок Віталія Кличка. За словами депутата Дмитра Андрієвського, така інформація не знаходить підтвердження, але й спростувати її він не може.

«Я чув, що десь, хтось, там комусь пропонує, але я думаю що це може бути тільки, мабуть, все-таки у фракції Черновецького», — Д.Андрієвський.

Депутат зазначив, що 5 млн. доларів – це дуже велика сума і для того, щоб її, як то кажуть, «відбити» треба бути з фракцією при владі, щоб мати доступ до землі та комунальної власності. На підтвердження власних слів він навів приклад затримання одного з депутатів від фракції Блоку Черновецького під час отримання хабара, мовляв, на «відбиванні» вкладеного. Водночас Дмитро Андрієвський запевнив, буцімто при формуванні фракції Блоку Кличка ніхто місця не продавав і не купував.

Голова Шевченківської райдержадміністрації Віктор Пилипишин, який є і керівником Блоку Литвина у Києві (фракція представлена в Київраді 11 депутатами) стверджує, що Леонід Черновецький сказав правду. Окрім того він повторив думку, що заробити у опозиції майже неможливо і «відбивати» вкладені гроші можна лише маючи доступ до ресурсів. Не знаю чому, проте після того, як Пилипишину було процитовано слова міського голови, де той стверджував, що очолюваному ним блоці місця ніколи не продавались, шевченківський районний голова довго сміявся, а заспокоївшись пояснив чому Черновецький був правий, коли казав про суму на депутатський мандат. 

«Насправді треба розрізняти придбання місця і участь у передвиборній компанії – це зовсім різні речі», — В.Пилипишин.

 Для того, щоб стати депутатом Київради, за словами посадовця, треба у будь-якому разі брати участь у передвиборній кампанії блоку. Якщо депутат працює зі своїм електоратом і має авторитет у суспільстві, потрібний для проходження у Київраду – виборча кампанія йому може обійтись зовсім недорого. А от якщо депутат абсолютно нічого не робить для перемоги своєї політисили і переслідує винятково бізнес-інтереси, то, за словами Пилипишина, йому це дійсно може обійтись у круглу суму. Адже витрати на передвиборну кампанію достатньо великі. Свого часу, за словами посадовця, місце у Київраді йому обійшлось в доступну суму – у нього вже був певний електорат і він витратився лише на листівки. Це, стверджує Віктор Пилипишин, коштувало лише декілька десятків тисяч гривень, що у порівнянні з 5 млн. доларів США, які озвучив Черновецький, копійки. 

Що дійсно мав на увазі, виголошуючи цю заяву, мер «всіх киян», визначити важко. Деякі фракції та їх керівники сприймають це як образу, а інші просто сміються. Хто його знає, що на думці у столичного голови.  

 

Читайте также по теме