На сесійному засіданні Київради 12 лютого мав розглядатися проект бюджету столиці на 2009 рік. Мрія міського голови про його (бюджету) прибуткову частину у сумі 10 млрд. доларів, так і не була втілена — пропоновані надходження до міської казни вийшли на рівні 15,6 млрд. грн., що майже на 6 менше за минулорічний. Скажімо, заплановані надходження з додаткового навантаження на підприємців міста становлять 130 млн. грн., тоді як мер бачив цю цифру ледь не в п’ять разів більшою.
Почалась сесія, як і закінчилася — доволі оригінально: секретар Київради Олесь Довгий перед засіданням вийшов до журналістів і, напевно, не дуже довіряючи їхній здатності самотужки розібратися в цифрах, дістав яблуко і продемонстрував його перед телекамерами: «Отакий має бути бюджет столиці». Потім дістав інше, надкушене, і додав: «Але зараз він отакий», маючи, очевидно, на увазі те, що надходження до міського бюджету у цьому році складуть приблизно 60% від торішнього.
Поки журналісти спостерігали за цією демонстрацією “наочності” від Довгого, профспілки проводили демонстрацію незадовлених киян під будинком столичного самоврядування. Людей зібралося досить, щоб перекрити рух транспорту на Хрещатику. Серед учасників акції протесту були медики, які вимагали залишити їм надбавки на рівні 2008 року, освітяни та комунальники, які вимагали вчасної виплати заробітних плат, представники малого бізнесу — власники так званих “малих архітектурних форм” (а простіше кажучи, кіосків, розкиданих по всьому місту), перевізники та працівники фірм з надання ритуальних послуг, які відстоювали свої інтереси. Представники профспілки комунального підприємства «Київпастранс», яким також не платять гроші, до того всього припаркували під стінами Київміськдержадміністрації понад 40 автобусів. Пунктом, який об’єднував всіх було скасування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення. Мітингуючі виголошували свої вимоги через великі колонки, розраховуючи, що підсилений звук швидше дійде до депутатів, проте вікна у Київраді завжди щільно зачинені.
Порядок денний київські депутати змогли схвалити за 3 години. У цей час спецпідрозділ міліції “Беркут” став потрохи витісняти мітингуючих з проїжджої частини Хрещатика, щоб розблокувати там рух. Відтак натовп почав більше тулитись до входу у КМДА, що спричинило невелику паніку серед охорони і та швидко заблокувала вхід. Проте декілька народних депутатів-організаторів акції якимось чином все ж провели 5 її учасників в кулуари. Втім на засідання їх не пустили.
Тим часом в сесійній залі слово взяла гість Київради, депутат парламенту від Партії регіонів Інна Богословська. Вона звинуватила київських депутатів у безпринципності та аморальності за те, що ті, мовляв, ігнорують учасників мітингу. Це дуже образило секретаря Київради Олеся Довгого і він звинуватив Інну Германівну у лобіювання інтересів певного бізнесмена та дешевому піарі. Конфлікт набув високого градусу і Довгий оголосив першу перерву.
По закінченні перерви, народний депутат-бютівець Анатолій Семинога оголосив 4-и вимоги мітингуючих і запропонував послухати їх представників. Секретар Київради цю ініціативу заблокував, і оголосивши другу перерву, привів до зали засідання понад 200 людей з вулиці.
Запуск до зали засідань Київради такої кількості мітингуючих перетворило ще півгодини тому більш-менш цивілізоване зібрання у вакханалію. Прибульці скандували «Ганьба!», і звинувачували секретаря Київради у намаганні зірвати сесію, щоб не скасовувати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення. Але погоджуючись, що це провокація, люди все ж не покидали залу. Звільнити приміщення від них з великими зусиллями вдалося лідеру фракції свого імені Віталію Кличку. Була знову оголошена перерва, третя.
Вона вийшла досить тривалою: Олесь Довгий не розпочинав засідання аж до 18-ої, ніби очікуючи, що більшість мітингуючих втомиться чекати і піде, — так воно і вийшло. Одна після перерви мітингуючих таки вислухали. Про свої проблеми з трибуни Київради встигли розказати власники кіосків, Київпастранс, медики та освітяни, але коли почала виступати представник перевізників із закликом поставити на голосування скасування рішень відповідно до їхніх вимог, надійшла пропозиція закрити пленарне засідання.
Втім, за три години очікування секретаря Київради, під час перерви, депутатський корпус опозиційних сил зібрав підписи на усунення Олеся Довгого з його посади, з мотивацією “за порушення регламенту”, щоправда, лише на одне сесійне засідання. За законом, таке можливо, якщо за це проголосує більшість в 61 голос. “За” виступили представники БЮТу, “Блоку Кличка”, два депутати із “Блоку Миколи Катеринчука”, “Блок Литвина” та деякі депутати з Партії регіонів. По закінченні перерви депутати усунули на одне засідання секретаря Київради Олеся Довгого та переобрали секретарем депутата від “Блоку Катеринчука” Олексій Резнікова. Трохи подумавши у коридорі Довгий повернувся до зали, заявив: що один з депутатів підписався двічі, усунення незаконне і він закриває сесію. У приміщенні виключили світло і відтоді лише спалахи фотокамер з інтенсивністю у 5 секунд допомагли зрозуміти, що відбувається у залі.
Олексій Резніков продовжив засідання, депутати подіставали мобільні і весь зал став схожий на концерт групи “Арія” із сотнями маленьких вогників від запальничок у темряві. Новий секретар попросив присутніх журналістів записувати на диктофон усе засідання, щоб потім зробити стенограму. Одноголосно був ухвалений порядок денний. У повній темряві “опозиційна” Київрада по черзі скасувала майже усі напрацювання команди Черновецького за цілий 2008 рік. Було скасовано підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, скасовані нові правила конкурсу для перевізників, скасовано рішення по МАФах, та паталогоанатомічному бюро. “Все було зроблено на законних підставах і мер забов’язаний їх підписати. Усі рішення, які ми не розглянули, переносяться на наступне засідання. Сесію оголошую закритою” — зазначив Олексій Резніков і вийшов разом із рештою депутатів з темної зали засідань.