Вже на другий день після свого призначення на нову посаду Олександр Попов оголосив про рішення звільнити значну кількість працівників апарату Київміськдержадміністрації. Що й казати, новий господар головного кабінету у будинку на Хрещатику, 36 має на це право. Кількість чиновників на тисячу населення в Києві, без сумніву, більша, ніж будь-де в Україні, а та підтримка, якою користується О.Попов в уряді та Верховній Раді, дозволяє йому здійснити багато чого, навіть очолювати Київ без виборів.
Тиждень у столичній адміністрації почався дуже динамічно – Президент України своїм рішенням звільнив з посади голови КМДА законно обраного, але добряче дискредитованого Леоніда Черновецького і призначив на його місце людину зі своєї команди — Олександра Попова. Без сумніву, свій професіоналізм та компетентність в управлінні містом О.Попов довів, завершивши заморожене будівництво кількох об’єктів інфраструктури та повернувши під контроль міста ряд стратегічних підприємств. А внаслідок цього рішення він отримав повний карт-бланш – без будь-яких виборів. Президент сам обрав киянам мера.
Чи юридично обгрунтоване таке призначення? На думку міністра юстиції України Олександра Лавриновича, без сумніву — так. За його словами, у Конституції чітко розведено посади керівників міських адміністрацій: і Севастополя, і Києва, і представницьких органів. «Є у нас Конституція, яку Президент виконує. І я дуже хочу, щоб всі в країні, дотримувалися Основного закону”, — зазначив урядовець.
На перше за час перебування на новій посаді О.Попова засідання колегії Київміськадміністрації було запрошено усіх основних чиновників міста. Засідання новий голова адміністрації міста почав із сюрпризу — коли всіи розсілись, він повідомив про скорочення апарату. «Ми передбачаємо, що структура КМДА буде зменшена приблизно на 115 осіб. Крім того, у нас буде скорочення системи управління райдержадміністрацій — приблизно 240 осіб. Також будуть скорочені видатки, які пов'язані з ліквідацією територіальних медичних об'єднань. Це ще приблизно 280 осіб». Публіка дещо занепокоїлась, однак промовця це не спинило. За його словами, місто утримує на бюджеті велику кількість комунальних підприємств, які часто виконують адміністративні функції, тож частину з них потрібно ліквідувати, бюджетні витрати зменшити, а людей звільнити. Такого шоку чиновники не зазнавали, мабуть, відтоді, як дізналися про те, що Леонід Черновецький випустив аудиодиск зі своїми піснями. Правда, рішення про звільнення набуде чинності лише 23 листопада, тобто у наступний вівторок, тож чиновники ще мають час переконати О.Попова у своїй компетентності або ж подумати про своє майбутнє.
Щодо Леоніда Черновецького. То у нього ще залишився цілий ряд повноважень, які передбачає його посада міського голови. Однак є великі сумніви, що він буде ними користуватись не узгодивши свої дії з “людиною Президента”. Відомо, що проти багатьох київських чиновників епохи Черновецького заведені кримінальні справи, а його колишні заступники фігурують у чималій кількості скандалів. За законом ж вибори міського голови столиці України мають відбутись у 2012 році, про це нагадав і сам новопризначений голова КМДА. «Законодавство, яке є сьогодні в Україні, передбачає, що вибори у місті Києві відбудуться 2012 році. Я іншої відповіді дати не можу. Тому що так визначено сьогодні чинним законодавством і ніяк інакше», — наголосив він.
Наразі, більшість експертів схиляється до думки, що кандидатом на посаду міського голови столиці владною командою буде висунутий саме Олександр Попов і зараз на рекламу його діяльності та PR витрачаються чималі гроші. Однак, є й інша думка: нібито кандидатом може стати секретар Київради Олесь Довгий. Він вже підкоригував політичну орієнтацію, фактично перейшовши у команду Партії регіонів і, за словами депутата Київради від Блоку Кличка Валерія Карпунцова, наразі покращує свій імідж, просуваючи рішення Олександра Попова у столичній раді. />