Про міністра внутрішніх справ заговорили ще на початку тижня. Спочатку опозиція забажала звільнити міністерський стілець від урядовця, але не змогла. “За” проголосував лише 101 депутат. Меншість наполягала — Анатолія Могильова треба звільнити за жорстку реакцію правоохоронців на акції протесту під час ратифікації угоди щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму та за безлад у райвідділах міліції. Тож після невдалої відставки опозиціонери забажали побачити міністра на трибуні парламенту під час години запитань до уряду.
Втім день почався із «тушок» — вранці Голова Верховної Ради Володимир Литвин оголосив про перхід в коаліцію ще 6 депутатів від «НУ-Н»С. Їхні колеги по фракції лише відмовчувались у кулуарах на допитливість журналістів, мовляв, перехід був очікуваним і прогнозованим. Мовчазність депутатів компенсувалася говірливістю та красномовством міністра внутрішніх справ Анатолія. Могильова. Він, зокрема, заперечив упереджене ставлення міліції до окремих політичних сил і використання нових методів блокування прихильників опозиції. “Ніяких нових технологій у діяльності підрозділів МВС при забезпеченні правопорядку під час заходів з масовою участю громадян нема. Правоохоронці як і завжди стоять на позиціях неухильного дотримання чинного законодавства України і якщо його норми порушуються, ми на це будемо реагувати винятково законними методами, — сказав він. "Звинувачувати мене у тому, що міліції було багато або вона — не в тому місці, я вважаю, безпідставно", — додав міністр.
Говорячи про конкретні випадки перекриття підходів до місць, де відбувалися заходи за участю Президента Віктора Януковича, він зазначив, що обмеження руху громадян у безпосередній близькості від об’єкту охорони встановлюється працівниками Управління держохорони і під час таких заходів "постійно визначається режимна зона з тимчасовими обмеженнями на вхід". "Порядок взаємодії МВС з УДО та СБУ при здійсненні державної охорони визначається відповідною інструкцією та наказом 1999 року. Звинувачення, що працівники міліції відтісняли когось від місць проведення мітингів безпідставні, тому що відповідно до закону про міліцію вона має право тимчасово обмежувати чи забороняти доступ громадянам на окремі ділянки місцевості чи об’єкти з метою забезпечення громадського порядку…", — пояснив Анатолій Могильов. />
Крім того, керівник відомства вважає, що "завдяки зваженим діям правоохоронних органів, і в першу чергу міліції, в Україні не допущено загибелі громадян під час масових заходів та акцій протесту". На відміну від представників Партії регіонів Ганни Герман чи Михайла Чечетова, Анатолій Могильов не побачив нічого поганого в новому законопроекті про масові збори, запропонувавши його підтримати, бо постійна участь міліції у масових заходах, за словами міністра, заважає їй боротися із злочинністю.
А от із нею в нас в країні, якщо вірити урядовцю, не все гаразд: статистика кримінальних злочинів в Україні не відповідає реальній ситуації. Близько 30% злочинів взагалі не реєструються. Але відомство вже почало «колосальну за своїми масштабами роботу», покликану переконати населення, що жоден злочин не залишиться незафіксованим, принаймні так пообіцяв Анатолій Могильов. З урахуванням того, що за 5 місяців 2010 років, за даними Генпрокуратури, злочинність виросла на 31%, а 30% злочинів взагалі не реєструється, статистика “органів” наводить на сумні роздуми про те, що мирне населення знаходиться в небезпеці.
Ще одним позитивом стилю роботи керівника МВС можна вважати його бажання “відмовитися від звички захищати честь мундира”, який “необхідно чистити” від плям корупції. Але як саме викоріниться корупція і свавілля, що панує в рядах правоохоронних органів, міністр не уточнив. Водночас він заперечив ведення стеження за журналістами. “У даний момент стеження незаконно не ведеться ні за ким взагалі, в принципі. Такого бути не може. Тому це чиїсь інсинуації”, — заявив він. А якщо спливуть якісь факти, що до стеження мали відношення співробітники МВС, міністр порекомендував звертатися в Генпрокуратуру, яка здійснює нагляд за роботою міліції.. Опозиціонерів виступ міністра не втішив, мовляв, нічого нового він там не сказав. І в чомусь з цим можна погодитися…. от тільки питання опозиція ставила теж не нові і не сказати, що дуже актуальні. Бо в Україні сьогодні безліч питань, які було б варто з`ясувати, й насамперед, чому люди у міліцейських відділках вмирають, чому на злочини не реагують… Але цікавіше було з»ясувати, чому перекривається рух, коли вулицями столиці їде кортеж Віктора Януковича.