Як вже повідомлялося, учора, 8 лютого конфлікт навколо столичної книгарні “Сяйво” перейшов, так би мовити, у практичну площину. На засіданні парламенту віце-спікер Микола Томенко охарактеризував ці події як захоплення приміщення магазину. Кореспондент агенції ГолосUA, який опинився поблизу, був свідком подій і поспілкувався з учасниками конфлікту.
За версією співвласника книгарні Ростислава Корнієнка, який вважає себе законним директором, він вирішив зробити переоблік в магазині — на дверях навіть була вивішена табличка “Переоблік”. Для цього до магазину о 19.40 разом з ним прибула група людей спортивної статури, які почали заварювати вікна металевими щитами, які вони привезли із собою. Співробітники книгарні викликали міліцію і повідомили про ситуацію старому директору, однак це не дуже допомогло. Вже о 20.00 3-метрові вікна книгарні були заварені металевими щитами.
заварені вікна магазину
«Їх було мінімум 40. Я чую, до чорного ходу подзвонили, я туди, відкрити. Потім чую — крик жінок і натовп здорових мужиків забігає із чорного та парадного входу. Зразу почали заносити щити, на чому вони їх привезли — не бачив, але вони їх зварили до цього, щоб можна було занести і не поламати передні двері. Зайшли із інструментами й почали свердлити й зварювати, пані Аллу (заступник директора – ред.) викинули на вулицю. Я їм кажу, що хлопці, ви тут зварюєте, якщо магазин палите – це одне, а якщо будинок цілий… кажу їм, дайте хоч відро з водою принесу», — розповів працівник магазину Михайло Зайцев.
Люди, які прибули з Ростиславом Корієнком
Через півгодини після початку протистояння до магазину приїхали два наряди міліції, що змусило частину спортивних хлопців зникнути через чорний хід. Ті, хто залишився, зробили вигляд, що вибирають книжки. Правоохоронні органи зайняли нейтральну позицію – вони просто стояли і спостерігали за діями прибульців. Оскільки книгарня «Сяйво» розташована в самому центрі Києва – через кілька хвилин після початку інциденту до неї почали сходитись представники ЗМІ, які просто проходили повз. Коли кількість журналістів перевищила 5 осіб, деякі “найманці” працівники почали непомітно виходити з приміщення. Однак, за словами працівників книгарні, дехто з них залишався у приміщенні аж до ранку, доки в «Сяйво» не зайшли представники Конгресу Українських Націоналістів. Між ними та людьми Ростислава Корнієнка виникла сутичка, внаслідок якої останні змушені були ретируватися.
9 лютого о 12.00 на місце події прибули народні депутати Кирило Куликов та Володимир Яворівський, яким Верховна Рада доручила розібратись в ситуації. А вже 13.00 до книгарні приїхало стільки телевізійних камер, що конфлікт швидко згас і невдовзі всі робітники Ростислава Корнієнка розійшлись.
8 лютого на місці події був і адвокат Ростислава Корнієнка, який представився Олександром Анатолійовичем і окреслив позицію свого клієнта. За його словами, у 2001 році книгарня «Сяйво» мала певні фінансові труднощі і ТОВ «Орфей», отримавши 50% її акцій, надало їй допомогу в розмірі 30 тисяч гривень. ТОВ «Орфей» належало порівну Ростиславу Корнієнку та Костянтину Клімашенку. Однак через деякий час Костянтин Клімашенко переуступив свою частину акцій «Орфея» Корнієнку. Інші 50% акцій належать трудовому колективу. Після смерті директора книгарні Марини Довгої, новим директором акціонери обрали Аллу Лазуткіну. Адвокат стверджує, що під час тих зборів акціонерів кворуму не було. І тому суд це рішення анулював і на наступних зборах директором було обрано Ростислава Корнієнка. Як заявив адвокат, Ростислав Корнієнко найняв цих людей за трудовими договорами для проведення ремонту. Також адвокат додав, що не знає коли саме були встановлені щити на вікнах.
Як повідомлялося раніше, 31 грудня 2009 р. столична прокуратура опротестувала рішення Шевченківської районної державної адміністрації, яким завершено незаконну процедуру приватизації приміщення ТОВ “Книгарня “Сяйво”. Протест був винесений за результатами перевірки щодо законності приватизації вказаного нежитлового приміщення. Порушення в прокуратурі вбачають у тому, що внаслідок дій чиновників Шевченківської райдержадміністрації ТОВ “Книгарня “Сяйво” було позбавлене права на участь у приватизації. Зокрема, приватизація проведена без належного інформування громадськості та, насамперед, орендаря (“Сяйво”), чим порушено вимоги Закону України «Про приватизацію державного майна».