Через два місяці після побоїща у Верховній Раді, спеціальна комісія апарату парламенту з’ясувала, що жодного побоїща і не було, а травми у депутатів від опозиції — “нещасний випадок, не пов”язаний з виробництвом». Простіше кажучи, депутати самі себе побили і крапка. У четвер народний депутат Михайло Волинець оприлюднив висновки комісії апарату Верховної Ради, що розслідувала сутички народних депутатів від Партії регіонів і опозиції 16 грудня 2010 року.
Нагадаємо, наступного дня після подій 16 грудня минулого року у Верховній Раді група членів депутатів «БЮТ-Батьківщина», серед яких був і Михайло Волинець, звернулася до Генпрокуратури із заявами щодо притягнення до відповідальності членів фракції Партії регіонів, які завдали їм тілесні ушкодження під час розблокування парламентської трибуни. Михайло Волинець у своїй заяві прямо вказував, що тілесні ушкодження, які йому заподіяв депутат-регіонал Петро Цюрко. Варто також відзначити, що 21 грудня прокуратура Києва за фактами подій у парламенті порушила кримінальну справу, розслідування якої досі не завершене. Відповідно у парламенті була створена спеціальна комісія, висновки якої так обурили опозицію під час вчорашнього засідання.
Парадоксально, але комісія «нарозслідувала» практично те ж саме, що ще на другий день після бійки в раді, озвучив «диригент фракції Партії регіонів» Михайло Чечетов: ніхто нікого не бив, а бютівці опинилися в реанімації невідомо з яких причин. Правда за це Михайло Чечтов заробив бойкот від журналістів….
Згідно із висновків комісії «Волинець постраждав від невстановленої особи. Мотиви і причини нанесення пошкоджень не встановлені», (хоча самі «регіонали» їх називали: це, мовляв, «нормалізація роботи парламенту») і найбільш цікавий висновок — «свідки інциденту відсутні», хоча наживо побоїще бачили кілька десятків людей, по телевізору — вся країна. Сам факт побиття у Верховній Раді назвали ще краще «нещасний випадок не пов’язаний з виробництвом».
«Ну що за маячня? — прокоментував документ Михайло Волинець .- Є купа свідків, які бачили, як Цюрко кинув на мене стілець; крім того, у залі було кілька телекамер і журналістів». Обурений депутат також повідомив, що надіслав Володимиру Литвину звернення з вимогою притягнути до відповідальності співробітників апарату, які, на його думку, неналежним чином провели службове розслідування.
У Партії регіонів до заяви опозиціонерів поставились спокійно, мовляв, розслідуванням справи мав займатися регламентний комітет, а не апарат Верховної Рада. І саме для цього потрібно було написати заяву, чого «бютівці» так і не зробили. Втім, чи дасть хтось гарантії, що висновок регламентного комітету суттєво відрізнявся б?