Реконструкція «Олімпійського»: поки що за графіком

Сьогодні 11 березня, на Національному спортивному комплексі «Олімпійський» у Києві має відбутись встановлення першої колони, яка триматиме частину навісу над трибунами. Всього їх буде 80 і після монтажу останньої, на стадіоні розпочнуть встановлення склопластикового навісу. В результаті це має бути національний стадіон класу «Еліт». Встановити першу колону планували ще в середу, під час «Дня відкритих дверей» для журналістів, однак нічний 16 градусний мороз не дав можливість зварити їх вчасно. Єдине, що побачили журналісти – лежачу посеред поля 20-ти метрову залізну арматурну та багато будівельників, які хаотично рухались біля неї. Однак, за словами посадовців, ця затримка не вплине на кінцевий термін.

«День відкритих дверей» через замерзлу колону дещо не вдався, зате журналісти могли вдосталь подивитись на процес реконструкції наживо. Прес-служба Міністерства сім’ї молоді та спорту запевнила, що на будівельному майданчику позмінно загалом працюють близько 1500 робітників з 38 будівельних організацій. І дійсно, їх було чимало, і як можна було зрозуміти, вони виконували роботи по влаштуванню підпірних стін, каркасу та об’їзної дороги. До речі, якщо хтось хоче перевірити швидкість пересування робітників по будмайданчику чи оцінити якість їхньої роботи (а вона там ведеться цілодобово) можна зайти на сайт video.untc.net і подивитись на це через вебкамери, розташовані у різних місцях стадіону.

До цього моменту було багато суперечок, щодо того, чи зможе українська компанія «Завод Майстер-Профі Україна» з Дніпропетровська виконати всі будівельно-монтажні роботи конструкції навісу над трибунами. Суперечки стосувались якості виготовлених в Україні колон і якості їх безпосереднього монтажу, проте генеральний проектувальник, німецька компанія GMP провела власний аналіз і зробила висновок, що всі виготовлені колони відповідають технічним вимогам, а процедура монтажу — нормативам. Безпосередньо пробний монтаж сьогоднішньої колони вже репетирували у Дніпропетровську 7 березня, результат – німецькі фахівці дали «добро» на її встановлення. Всі 80 колон планують встановити до 9 липня (по колоні кожні 2 дні) і лише потім робітники почнуть монтаж самого навісу. Паралельно із встановленням колон буде йти робота з облаштування VIP-зон. Потім будуть встановлювати прожектори та звукову техніку і проводити оздоблювальні роботи.

Фінансування, як заявив віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник, незважаючи на відсутність бюджету відбувається майже без затримки. Однак, за його словами, саме фінансові затримки можуть стати однією з причин зриву реконструкції. Також урядовець наголосив, що наразі затримку у фінансування проектних робіт генерального планувальника GMP вже майже усунено і найближчим часом за дорученням уряду буде виділено ще 100 мільйонів гривень. За словами керівника проекту реконструкції «Олімпійського» Сергія Драча, всього на реконструкцію стадіону вже витрачено 1 мільярд 3 мільйони гривень. А загалом кошторисом реконструкції НСК «Олімпійський» передбачено 2 мільярди 114 мільйонів. Однак, на думку Сергія Драча, ця цифра буде переглянута, адже експертизою визначено суму в 3 мільярди 266 мільйонів: «Я думаю, що буде перезатверджений проект, де уточнять ціну з урахуванням тендерів на обладнання. Є ціна даху,однак не має ціни використання техніки», — наголосив він.

 Міністр сім’ї молоді та спорту Юрій Павленко вважає саме встановлення колон та влаштування навісу найважчим етапом реконструкції Національного комплексу «Олімпійський». Проте керівник цього проекту запевнив, що зробити дах лише пів роботи, а голова почне «боліти», коли розпочнеться процес оснащення стадіону «світлом» та «звуком» за останнім словом техніки, адже саме на ці роботи будуть потрібні найсучасніші фахівці. /> decoding="async" loading="lazy" alt="" width="450" height="269" src="/media/images/2010-3/olimpic2.bmp" />

Проект реконструкції Національного спортивного комплексу «Олімпійський». Таким він має бути вже у червні 2011 року і ні на місяць пізніше. Місткість зменшиться з 83450 сидячих місць до 69 004 місць за рахунок розширення проходів до секторів, VIP-лож, місць для коментаторів та засобів масової інформації, місць для людей з обмеженими можливостями. Навіс над трибунами з сучасного матеріалу буде накривати 100% сидячих місць. Збільшиться на 15% градус нахилу нижніх секторів, щоб максимально поліпшити огляд ігрового поля. У підземному рівні запроектована парковка на 400 машиномісць для VIP-гостей.

Загрози

Загрози зриву реконструкції стадіону в Києві дві – це припинення фінансування (версія Івана Васюника та Мінспорту) або ж заміна архітекторів, інженерів, конструкторів при зміні уряду (версія керівників проекту). Що одна, що інша загроза стоять гостро і є дуже реальними. Так, зрив фінансування будівельних робіт хоча б на кілька днів потягне за собою зупинення певних робіт та перенесення кінцевої дати здачі стадіону, що ретельно контролюється експертами УЄФА. Заміна фахівців на «своїх» при зміні уряду потягне за собою низку інших проблем. Як зазначив керівник проекту реконструкції НСК «Олімпійського» Сергій Драч, масив інформації дуже великий і щоб увійти в курс справи треба 2-3 місяці, а це може призвести до непорозумінь і затримок в будівництві.

Та разом з тим реконструкція НСК «Олімпійсього» в аспекті підготовки всієї країни до «ЄВРО- 2012» не є центральним пунктом. За оцінками уряду, найбільш загрозливими точками підготовки країни до чемпіонату Європи з футболу є Львівський стадіон і новий термінал аеропорту в Донецьку. Реалізація цих проектів може стати приводом для негативної оцінки експертів УЄФА, які мають прибути в Україну 7-8 квітня цього року на чолі з президентом асоціації Мішелем Платіні. Не дивлячись на те, що зараз будівництво стадіону у Львові іде за чітким графіком, а фінансування будівництва нового терміналу у Донецьку розпочнеться вже навесні (роботи по терміналу планують провести за 18 місяців) повністю загрози ще не зняті.

 

Читайте также по теме