Репетиція..?

Учора Київрада відмовилася розглядати питання про відставку Олеся Довгого. Включити це питання до порядку денного вирішив сам Олесь Довгий, випередивши представників фракції БЮТ, що збиралися поставити його на голосування. За внесення цього пункту до порядку денного проголосувало лише 19 депутатів. "Я вважаю, що на цьому питання моєї відставки завершено", — оголосив секретар міськради.

Відкриваючи пленарне засідання Київради, Олесь Довгий заявив, що знає про бажання "деяких політичних сил" оголосити йому вотум недовіри. Нагадаємо, винести питання про відставку мера Києва Леоніда Черновецького і секретаря Київради Олеся Довгого було вирішено на засіданні фракції БЮТ 14 липня "Щоб сьогодні в цьому залі не виникало конфліктів, я ставлю це питання на голосування для внесення його до порядку денного", — випередив всіх Олесь Довгий. Напередодні серетар Київради переконував політикум і виборців, що анітрохи не боїться за своє крісло. Він також просвітив оонентів, що за процедурою кандидатура секретаря подається київським міським головою і його може бути звільнено за умови згоди або подання тільки міського голови. Попри це, питання про свою відставку Олесь Довгий на голосування поставив без міського голови. 

Результати голосування у фракції БЮТ розцінили як маніпуляцію думкою киян. "Питання спеціально був поставлене на голосування, коли в залі не було багатьох депутатів, включаючи членів нашої фракції", — заявила голова фракції БЮТ Тетяна Меліхова. За її словами, багато членів фракції не хотіли розглядати питання недовіри тільки Олесю Довгому без згадки про Леоніда Черновецького. Проте провести голосування за проект рішення, підготовлений БЮТ, серетар Київради відмовився, оголосивши перерву. "Олесь Довгий зробив усе можливе, щоб зірвати свою відставку, маніпулюючи думкою киян, які стежать за засіданнями міської ради з екранів телевізорів", — додала вона. Голова фракції повідомила, що відразу після заяви Олеся Довгого фракція БЮТ у Київраді почала збір підписів за відставку мера Леоніда Черновецького і секретаря Київської міської ради. /> "Сьогодні, колеги, кожен ваш підпис за висловлення недовіри керівництву Київради на вагу золота – для законної зміни влади необхідна підтримка 80 депутатів Київради", — звернулась Тетяна Меліхова до депутатського корпусу.

Представник блоку Кличка, депутат Дмитро Андрієвський назвав голосування провокацією і зрежисованим фарсом. "За недовіру Олесю Довгому проголосували 19 депутатів і лише 4 депутати з 32 від БЮТ. Кияни можуть наочно переконатися, хто у Київраді грає в політичні ігри, а хто працює", — сказав він журналістам. Проте член фракції блоку Черновецького Віктор Гринюк задоволений результатами голосування. "До Довгого ставляться по-різному, але він, принаймні, навчився працювати з депутатами і в ключові моменти консолідувати зал", — пояснив депутат. -"Київська влада потребує оновлення і здійснити його можливо тільки шляхом виборів Київради. А провокація голосування за відставку Довгого була добре зрежисованим фарсом", — вважає він.

На думку Дмитра Андрієвського, рішення про відставку секретаря Київради не повинно було вноситися поспіхом на останньому пленарному засіданні. Після формування порядку денного Тетяна Меліхова запропонувала Олесю Довгому "проявити мужність і поставити питання про вотум недовіри на голосування". Проте секретар Київради відмовив їй: "Ваша пропозиція вже набрало потужних 19 голосів". 

Вчора ж представники фракції БЮТ у Київраді надіслали Леоніду Черновецькому лист з проханням "добровільно скласти повноваження", що дасть можливість киянам 31 жовтня обрати легітимного мера. Лише о 15.00, з`ясувавши кадрові питання, депутати приступили до розгляду порядку денного. Насамперед вони затвердили звіт Головного фінансового управління про виконання у 2009 році бюджету столиці на 67% в доходній частині і на 72% — у видатковий. Крім того, депутати прийняли міську цільову програму з профілактики захворювання на ВІЛ-інфекцією та боротьби з епідемією ВІЛ / СНІДу на 2010-2013 роки, а також міську цільову програму підготовки та проведення в Києві фінальної частини Євро-2012.

На думку політолога Вадима Карасьова, між нинішньою центральною владою і київською існує і безліч ментально-ідеологічних розбіжностей. "Партія регіонів – це корпорація таких суворих "челябінських мужиків". Вони пройшли не просту бізнесову, адміністративну кар’єрну, особисту історію. Багато ризикували, особливу на початку первинного накопичення капіталу і дикого капіталізму. Вони досить скептично і навіть з огидою ставляться до хлопчиків-мажорів, які на рівному місці поробили собі муніципальні кар’єри та фінансове забезпечення. Вони цього не розуміють і не хочуть розуміти. З такими "білими комірцями" від муніципальної політики не хочуть мати справу. Їм потрібно, щоб на цьому місці була більш поважна,серйозна,"конкретна" людина. Ось чому вони відмовляються від домовленостей з "молодою командою" Черновецького. Вони фактично відправили у відставку Басса і тепер на черзі Довгий. А це один муніципально-політичний типаж", — зазначив він. 

“Не останню роль у цьому конфлікті грає і фінансове питання. Регіоналів цікавить скільки за часів Черновецького було перерозподілено владою землі, муніципального майна. Вони хочуть знати скільки фінансових потоків було виведено за межі Києва. А потім щось з результатами цього аудиту, цієї ревізії будуть робити. Уже після подібного "маски-шоу" Довгий має зрозуміти, що на цій посаді йому залишилося не довго. І краще спокійно, тихо, по-доброму відійти і віддати цю посаду", — переконаний Впадим Карасьов. 

Політолог не виключає можливості повторення у Київраді того ж сценарію формування нової більшості, що був реалізований у Верховній Раді. "Модельна технологія буде спрацьовувати у місцевих радах. Особливо після того, як пройдуть місцеві вибори. Там де Партії регіонів не вистачатиме голосів для формування більшості, спрацює технологія "тушок". Але це вже будуть легальні "тушки", оскільки це будуть депутати, які пройшли в мажоритарних округах", — зазначив експерт.

Тим часом олії у вогонь столичних скандалів підлив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський. В інтерв`ю відомій газеті він заявив, що начальник Управління Київради з питань землекористування й містобудування Світлана Макеєва перебуває за кордоном і оголошена в розшук, також нібито у бігах колишній заступник голови КМДА Денис Басс. За даними видання, Світлану Макєєву начебто пов’язують із кримінальною справою, порушеною СБУ за фактом несанкціонованого втручання в електронний кадастр — у ньому хтось намагався "підправити" час надходження документів і отримання узгодження. Правда, сам Денис Басс був щонайменше здивований своїми "бігами": "Заява Михайла Бродського не відповідає дійсності — виїжджати з країни не збираюсь. Нині обіймаю посаду радника київського міського голови. Щодня ходжу на роботу".

 

Читайте также по теме