Розмноження діленням…

На останньому засіданні Київради депутатська фракція БЮТ була повністю розвалена. На місці другої найбільшої фракції Київради виникли три абсолютно різні політичні утворення із власними поглядами на роботу. 

Нова влада принесла у Київ не тільки гучні кримінальні справи проти деяких столичних чиновників, а й непорозуміння та суперечки в середині основних фракцій Київради. Так, до скасування райрад чомусь долучилась опозиційна фракція Блоку Кличка, а в самій Київраді говорять про близкість розформування Блоку Черновецького. Однак найбільше відзначився БЮТ. Вперше розкол цієї фракції столичної Ради стався наприкінці серпня, коли група з 18 депутатів, провівши засідання, обрала своїм новим головою Дениса Москаля. 

Із цим не погодилась колишня голова фракції Тетяна Меліхова. Вона відмовилась визнавати результати засідання і очолила групу в середині БЮТ, до якої увійшли решта 14 депутатів. У вересні вона навіть поклала на стіл секретарю Київради Олесю Довгому заяву про виключення з БЮТу цих 18 депутатів, які, на її думку, зрадили партію. Принципова ж розбіжність у поглядах лідерів обох уламків фракції БЮТ була продемонстрована під час голосування за скасування райрад – тоді група Меліхової відмовилась голосувати, вимагаючи проведення референдуму, а Москаль зайняв протилежну позицію, аргументуючи недоцільність існування райрад у місті.

Остаточний розкол БЮТу відбувся на засідання Київради 14 жовтня. Секретар Київради назвав рішення прихильників Д.Москаля соломоновим і оголосив про вихід цієї групи із фракції. Офіційним ж приводом для цього стала заява Меліхової про виключення згаданих депутатів з БЮТ, яку Олесь Довгий до того чомусь ігнорував протягом місяця. 

Проте сталось неочікуване і одразу ж після оголошення про виключення з фракції БЮТ 17 депутатів (ще один, Василь Синчук, сам написав заяву про вихід) відбувся новий розкол, вже у середині групи Москаля – від нього відійшли 7 депутатів на чолі з Юрієм Дмитруком (заступником голови Голосіївської райадміністрації) та Василем Сенчуком (начальником БТІ в Києві), які одразу ж подали заяву Довгому для юридичного оформлення фракції під назвою «Кияни за майбутнє». Група Дениса Москаля не встигла оформити себе юридично і придумати собі назву, тож наразі вони вважаються позафракційними. Отож і маємо тепер не БЮТ, а три окремі осередки: “Батьківщину”, «Кияни за майбутнє» та групу Москаля. 

Щоправда, нова група «Кияни за майбутнє» мала складатись не з 7, а з 8 депутатів. Про це на початку сказав і сам Олесь Довгий, проте в останній момент виявилось, що відповідну заяву не подав депутат Олег Куровський. Цікаво те, що по Київраді вже давно ходили чутки, що Довгий збирає депутатів для створення депутатської групи, яка буде працювати в його інтересах. Однак Дмитрук цю інформацію перед журналістами дуже довго і наполегливо спростовував. Разом із тим джерела “ГолосUA” в Київміськдержадміністрації стверджують, що Юрій Дмитрук особисто водив тоді ще БЮТівських депутатів до Олеся Довгого в кабінет на переговори і домовлявся про створення нової групи, яка буде працювати в орбіті секретаря Київради. «Є навіть інформація, що це сам Довгий просив Дмитрука зібрати депутатів», — наголосило джерело. 

До останнього моменту вважалось, що в групу «Кияни за майбутнє» увійде також ряд депутатів із Блоку Черновецького. Голова “БЮТ-Батьківщини” Тетяна Меліхова заявила, що під час засідання Київради мали відбутись кардинальні зміни у Блоці Черновецького і звідти мав вийти ряд депутатів, яких пов’язували із секретарем Київради. Однак цього не сталось, а співголова фракції Блоку Черновецького Алла Шлапак заявила, що політична сила цільна, стабільна і ніхто звідти виходити не збирався. Ніби між іншим вона додала, що засідання блоку регулярно проходять за участі самого міського голови Черновецького, якого журналісти не бачили вже більше 4 місяців.

Публічних фактів близкості частини колишніх БЮТівців із «Кияни за майбутнє» до секретаря Київради поки що немає, однак група голосувала в унісон із більшістю Черновецького (депутати з Блоку Литвина, Блоку Черновецького, Громадського Активу Києва та Партії регіонів) за всі земельні питання порядку денного.

Сам Олесь Довий наразі опинився не у дуже гарній ситуації і тому можна припустити, що створення нової депутатської групи “під нього” є ніщо інше, як спроба підстрахуватись, якщо його знімуть з посади. Річ в тім, що, з одного боку, на Олеся Довгого зараз тисне постать Олександра Попова в КМДА, який має важелі для зняття його з посади секретаря, а з іншого, — він зобов”язаний своєю посадою Леоніду Черновецькому, зять якого — В’ячеслав Супруненко зараз в конфлікті з Олександром Поповим. Перший заступник голови КМДА повернувє у власність територіальної громади міста 80% акцій “Київміськбуду”, які були придбані за 114 мільйонів гривень та зареєстровані нібито на компанію Супруненка. Тож О.Довгий опинився між двома фронтами і йде по дуже тонкій грані, залишаючись на своїй посаді. />  

Читайте также по теме