Стоденка уряду: від Президента – 4, від Прем`єра — 3

Вчора на розширеному засіданні Кабінету міністрів президент Віктор Янукович заявив, що співпраця уряду і парламенту є недостатньо тісною, а виконавчій владі необхідно вдосконалювати роботу з кадрами. Підготовка чиновників уряду до самого дійства у Кабміі була доволі урочистою. Це й не дивно, адже вперше в засіданні поряд з міністрами повинні були взяти участь не тільки керівники інших центральних органів влади, губернатори, а й глава держави. Вся урочистість в умовах економічної кризи пішла у папір — прес-реліз до заходу підготували не простий, а з епіграфом. "Лікують не красномовством, а ліками. Авл Корнелій Цельс ". Проте, красномовства на засіданні було доволі багато. А оскільки засідання було присвячене 100 дням діяльності Кабінету Міністрів Азарова — Президент поставив Миколі Яновичу тверду «четвірку». Хоча сам керівник уряду виявився скромнішим і виправив цю оцінку на «трійку».

Блакитні сорочки міліціонерів виднілися кожні десять метрів на столичній вулиці Інститутській — головна ознака того, що цим маршрутом невдовзі має прослідувати персона, охорона якої віднедавна постійно боїться замаху — Президент України Віктор Янукович. На підступах до зали панувала урочиста нервозність: чиновники, референти й помічники крутилися в єдиній швидкісній каруселі. Розгледіти більше не вдалося нікому: вперше за довгі роки до великої зали засідань не пустили журналістів. "Тільки фотографи та телеоператори! — попереджала представниця прес–служби ще на вході. — Немає місця!".

Президент прибув приблизно через 15 хвилин після початку події. Журналісти тим часом мали можливість насолодитися читанням «наочної агітації», випущеної до "стоденки" уряду Миколи Азарова. Чудово оформлені буклети, віддруковані у кольорі на гарному папері (щоправда, чомусь без вихідних даних), з текстом українською та англійською мовами. Першим розділом у ній — улюблена тема нинішнього Прем’єра — жорстка критика роботи уряду Юлії Тимошенко. Назагал справедливі тези звинувачень чим далі, тим більше нагадують мантру на тему, що до приходу команди Януковича-Азарова на цій території взагалі не існувало життя. А от до позитивів своєї команди Микола Азаров приписує закінчення економічної кризи на Заході, що пожвавило ринки збуту української металопродукції і активізувало роботу донора українського бюджету та каталізатора економіки.

Зрештою на трибуну вийшов Президент. У своєму вступному слові він не став критикувати уряд, давши оцінку "нормально" першим результатом роботи команди Азарова. "Якщо врахувати, що свою роботу нинішній уряд починав у винятково несприятливих умовах, старт можна вважати, я б сказав, нормальним", — заявив він. Глава держави промовляв близько 15 хвилин. Зокрема, він заявив, що уряд і парламент недостатньо тісно співпрацюють, про що, на його думку, свідчить "сирий" варіант Податкового кодексу, який Верховна Рада повинна ухвалити до кінця поточної сесії. "Я впевнений, що він сьогодні не має достатньої підтримки в парламенті, тому над ним необхідно працювати, — сказав Президент .- Скільки для цього потрібно часу — подивимося".

З Віктором Януковичем погодився Володимир Литвин, який вважає, що "резерви співпраці між парламентом і Кабміном ще досить великі". "Вони явно більше, ніж між Кабінетом міністрів і Адміністрацією Президента", — відзначив він. Одразу за Президентом виступив і Микола Азаров, який вкотре не зумів уникнути критики команди Юлії Тимошенко. "Результати роботи попереднього уряду — це матеріал не для аналізу, а для слідчих", — заявив він. Прем’єр читав свою доповідь українською мовою і вже не без деяких успіхів у вимові.

Далі, згідно з планом по черзі виступили міністри і віце-прем’єри. А потім Віктор Янукович роздав доручення. Прокуратурі — розібратися з махінаціями зернотрейдерів, Нацбанку — допомогти аграріям кредитами, МЗС — нарешті завести при посольствах торговельно-економічні місі, про що він, Президент, виявляється, розпорядився ще три місяці тому … Інтерес в цьому сенсі викликало хіба що завершення виступу "паливного" міністра Юрія Бойка. /> "Скажіть, — запитав у нього Микола Азаров. — А скільки зараз складає дефіцит компанії "Нафтогаз України"?" Міністр задумався, пройшовся паперами і відповів: -" Нинішня влада успадкувала "Нафтогаз" з дефіцитом у 4% ВВП, але зараз цей дефіцит становить лише 1% ВВП.

Загалом у задумах урядовців — масштабні, вражаючі та всеохоплюючі проекти. Кабмін обіцяє відродити в Україні будівельний бум — насамперед, у зведенні житла. До кінця року мають таки здати три станції столичного метро. Наступного року — почати будувати нову лінію "Троєщина — Осокорки". У зоні уваги — мости, зокрема Дарницький через Дніпро у Києві, електростанції — Ташлицька, Дністровська. Дербюджет виділить понад 10 млрд. державних коштів на проведення «Євро–2012». Разом із недержавними інвестиціями сума становитиме 19 млрд. Стадіони у Києві і Львові мають бути готові у липні і вересні 2011 року, загалом збудуть 450 інфраструктурних об’єктів.  

Також , якщо вірити промовам, Україна прагне вступити в зону вільної торгівлі з ЄС, підписати угоду про асоціацію і — таки домовитися про безвізовий режим! Уряд обіцяє залучити європейські кошти для модернізації газотранспортної системи. Але головне, громадян врятують від різкого зростання вартості житлово-комунальних послуг. Також Президент повідомив про перспективу створення Координаційного центру з впровадження програми реформ. Віктор Янукович запропонував віддати посаду його керівника відразу двом людям — прем’єру та спікеру. "Щоб парламент в особі Володимира Михайловича був залучений до цього механізму, тому що нам треба буде приймати багато законопроектів", — пояснив свою ідею Віктор Янукович.

Виголошуючи заключне слово, Віктор Янукович взявся критикувати роботу чинного уряду з регіонами. Президент поставив присутнім риторичне питання. "Мої неодноразові поїздки в регіони переконали мене, що наші чиновники їздять туди, як у гості, і їдуть часто в той день, коли в регіон їде Президент чи Прем’єр. Правильно це чи ні? ", — запитав Президент. Закарпатському голові обласної держаміністрації Олександру Ледиді запитання риторичним не здалось і він вирішив на нього відповісти, причому, як розповіли після засідання свідки, зробив це досить голосно. Зміст його репліки зводився до того, що всі чиновники зі столиці повинні разом приїжджати в регіон. Віктор Янукович дуже добре чув губернатора Закарпаття і не на жарт розсердився. "Хто це сказав? Підніміться! Я тобі поясню! Зайдеш до мене окремо!, — звернувся до губернатора Президент. — Тихе життя у вас там в Закарпатті ". Віктор Янукович пояснив, що міністрам слід їздити в регіони до візиту Президента і в робочому порядку готувати матеріали для голови держави і прем’єра. Олександру Ледиді залишалося лише винувато усміхатися.
 

Читайте также по теме