Більшість розвинутих країн світу визнають одним із пріоритетів свого розвитку розробку біотехнологій та посилення біологічної безпеки суспільства. Ще кілька років тому Україна входила до п’ятірки передових у цій галузі країн, але втратила свої позиції. Для відновлення технологічного потенціалу країни (адже вчені та знання в Україні залишились) на базі Інституту ветеринарної медицини сьогодні був відкритий Центр інноваційних біотехнологій. Лабораторії Центру створювали майже півтора роки. Працівники Центру запевняють, що лабораторії оснащені за останнім словом техніки. Тут будуть розроблятися нові вакцини та препарати від інфекційних хвороб, які загрожують країні та всьому світу. Лабораторія має стати основою для посилення світової позиції України у галузі біотехнологій.
Лабораторії мають спеціальну систему вентиляції — туди не має потрапляти стороннє повітря. Всі працівники мають проходити перед входом дезинфекцію.
На відкриття лабораторії була присутня Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Поруч з нею — академік Анатолій Завірюха, автор вітчизняного препарату від онкологічних захворювань “Лейкозав”, що вже майже пройшов доклінічні випробування.
Персонал Центру інноваційних біотехнологій.
Жовті позначки перед спеціальним приміщенням означають біологічну небезпеку.
Тут українські вчені будуть винаходити вакцини від найнебезпечніших хвороб.
Спеціальне обладнання лабораторії.
Прем’єр оглядає приміщення
Дизінфекцію персонал має проходити і при виході.