Вита Середа
15:36 31/08/2010

У Черкасах з’явилося одразу вісім фонтанів

У минулі вихідні в місті завершився традиційний фестиваль «Живий камінь-2010», який відбувається третій рік поспіль. Якщо в раніше митці працювали над козацькою тематикою та втілювали в камені своє бачення любовної лірики, то цього разу завдання їм випало не з легких. Адже довелося висікати із каменю… фонтани.  

Вода вдихнула життя у камінь-піщаник. Звісно, не без допомоги скульпторів. Для цього знадобилося не мало не багато – чотири тижні. Тож сьогодні у Ювілейному парку Черкас стоять вісім незвичних скульптур. Є тут і хмаринка над Дніпром у вигляді жінки, і яблуко, що ним змій спокушав Єву. Є навіть свій Сфінкс, який пильнує, щоб вода у фонтанах була чистою. /> decoding="async" loading="lazy" alt="" width="206" height="137" src="/assets/img/blank.jpg" />

За задумом міської влади, усі ці витвори розмістять у парках та скверах Черкас. Де саме – наразі невідомо. Тим часом, мер міста Сергій Одарич уже закликав черкащан упродовж вересня подавати свої ідеї та пропозиції щодо розміщення скульптур у міськвиконком чи безпосередньо звертатися до нього через Інтернет-щоденник. А поки що фонтани стоять у парку. До них підвели воду й обклали камінням.
decoding="async" loading="lazy" alt="" width="137" height="206" src="/assets/img/blank.jpg" /> 

Разом із «Живим каменем» завершилися і Співочі вечори. Усі серпневі п’ятниці та суботи у Літньому кінотеатрі черкащан розважали відомі виконавці: Фома із гурту «Мандри», «Піккардійська терція», Олег Павлишин, Сергій Бабкін… Особливе враження справив вечір співаної поезії, який розпочали актори Черкаського драматичного театру імені Тараса Шевченка – барди Юрко Прокопчук і Олександр Кузьменко. А завершила киянка Ольга Богомолець зі своєю новою програмою «Гіацинтове сонце», виконуючи пісні на вірші Ліни Костенко.
 

decoding="async" loading="lazy" alt="" width="206" height="137" src="/assets/img/blank.jpg" />

Що ж до «Живого каменю», то під час закриття фесту стали відомі його переможці. Перемогла скульптура черкащанина Миколи Дзеціни «Болотяний Сфінкс».

Друге місце дісталося митцеві з Києва Владлену Караченцеву та його «риб’ячому фонтанчику».

Третє місце посіла робота «Дощовий ранок» львів’янина Андрія Дацька.

Переможців обирали також і відвідувачі фестивалю — для цього встановили скриньку для голосування. Тож приз глядацьких симпатій отримала скульптура черкащанина Віктора Крючкова «Яблуко».

 

Читайте также по теме