Сьогодні комуністи і їхні прихильники з різних регіонів України зібралися у центрі Києва, аби відкрити після реставрації пам’ятник Володимиру Леніну. У червні він був понівечений активістами правих націоналістичних організацій.
Люди на столичному бульварі Тараса Шевченка почалися збиратися ще з 8 ранку. Загалом, близько 2000 осіб з червоними прапорами та традиційними гвоздиками очікували на лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка, який під звуки оркестру і відкрив реконструйований памятник та невеличкий мітинг з цієї нагоди.
Компартія та її лідер, власне, і були ініціаторами ремонту пам’ятника. Відразу після витівки хуліганів комуністи оголосили про збір коштів на його реставрацію і забезпечили цілодобову охорону цьому одному з найвідоміших монументів Києва на столичній Бессарабській площі. “Ленін — це символ великих досягнень нашого народу! Саме з ним розвивалася наша Україна, саме при ньому на Україні з’явилися сотні нових фабрик та заводів. Хіба може похвалитися цим хоч один з так званих націонал-патріотів?”, — зазначив під час свого виступу Петро Симоненко.
Відкриття відреставрованого пам’ятника привернуло велику увагу багатьох засобів масової інформації, за порядком стежило чимало правоохоронців. Тим не менше це не завадило активістам націоналістичних організацій жбурнути у людей кілька пляшок з фарбою. Двоє з них прорвалася до пам’ятника і встигли кинути у нього пляшку з червоною фарбою до того, як їх затримала міліція.
Але якщо памятнику, можливо, й не боляче від “червоної рани”, то немолоді люди, які прийшли віддати данину поваги ідеалам юності, не могли приховати сліз — декому з них фарба повністю зіпсувала одяг, комусь потрапила на обличчя, головні убори та волосся.
Напевно, якби хулігани, які понівечили Леніна влітку, отримали тоді належне покарання, сьогодні не зважилися б на повторне неподобство. І не виключено, зрозуміли б, що до поглядів своїх співвітчизників треба ставитися з повагою. Адже демократія, за яку там, де їм треба, так часто деруть горлянку всі без винятку, і право сповідувати ті чи інші погляди поширюється на всіх громадян України — незалежно від кольору їхніх прапорів. Тим більше, що багато з людей, які прийшли до відновленого пам’ятника Леніну, мають з чим порівнювати своє сьогоднішнє життя. Зізнаємося, небагате. Коли навіть така проста річ, як зіпсований одяг, — важкий удар по їхньому сімейному бюджету.
Втім, незважаючи на неприємний інцидент, свято вдалося.
Адже до реставрованого пам’ятника прийшли люди, переконані у своїй правоті. І що важливо, прийшли не тільки представники старшого покоління, а й молодь. Це означає, що як би не намагалася буржуазна пропаганда применшити значення великих ідей, вони знаходять дорогу до серця нового покоління і вже тому мають перспективу. Адже не можна заляпати ніякою фарбою досягнення кількох поколінь людей, які у них підступом відібрали. Будемо сподіватись, не назавжди.
А. Береза