1 березня в Українському домі відкрився Великий скульптурний салон, який традиційно представляє творчість визнаних світом геніїв та яскраву палітру сучасної української скульптури. Великий скульптурний салон влаштовується в Українському домі четвертий рік поспіль, завойовуючи все більше прихильників серед шанувальників високого мистецтва і простих глядачів. На сьогоднішній день ця подія є невід’ємною частиною формування вітчизняного середовища, на разі, набуває все більшого авторитету серед представників світового арт -мистецтва.
Про актуальність української виставки-ярмарку сучасної скульптури свідчить велика увага до неї з боку громадськості, представників ЗМІ та, головне, активізація творчої діяльності більшості українських скульпторів, які за півтора десятиліття залишалися за лаштунками вітчизняної арт-сцени. Сьогодні більшість з них є учасниками виставки, яка презентує найкращі роботи митців у різних жанрах і напрямках. Про це йшлося під час церемонії урочистого відкриття Великого скульптурного салону, проведення якої було покладено на відомих вітчизняних шоу-менів: Іллю Ноябрьова та Антона Мухарського.
Директор Українського дому Наталя Заболотна привітала усіх гостей IV Великого скульптурного салону і підкреслила, що ця подія є дієвим інструментом популяризації сучасної скульптури та яскравим відображенням тенденцій розвитку мистецтва пластики і, вітчизняного арт-середовища, взагалі… Також пані Заболотна відзначила, що відкриття Великого скульптурного салону стало знаковою подією для всього вітчизняного мистецтва і запропонувала оголосити перший день весни всеукраїнським днем скульптора…
Предметом гордості цьогорічної арт-події, за словами Н. Заболотної, є масштабна експозиція „Дерев’яна скульптура на зламі століть”, розгорнута в головній залі на першому поверсі Українського дому. Яка представлена роботами відомих вітчизняних скульпторів Миколи Степанова, Романа Петрука, Миколи Кривенка, Микола Малишка, Олександра і Тамари Бабаків, Олександра Рідного, Ганни Іванової. „За визнанням мистецтвознавців цей стиль можна визначити, як „етно-авангард”. — сказала пані Заболотна, презентуючи гостям центральну експозицію виставки, — А з іншого боку, цю скульптуру можна вважати сакральною, адже її коріння – з прадавніх глибин, хоча за цим ніби-то народним „наївом” стоять дуже професійні скульптори. Це – неймовірна енергетика і потужна вибухова суміш”.
Однією з родзинок, яку представляє IV Великий скульптурний салон – 2010 є роботи одного з найвідоміших у світі українських скульпторів Грегора Крука з британського зібрання Української бібліотеки ім. Т.Шевченка у Лондоні . У Києві її представили завідувач бібліотеки Людмила Пекарська і секретар Союзу Українців у Великобританії Федір Курляк. Геніальний скульптор і графік з унікальним власним стилем Грегор ( Григорій) Крук народився на Західній Україні, з кінця 1930-х рр.. жив у Німеччині, але основною темою його творчості була історична доля України. Він отримав широке визнання у Європі , створивши понад 300 скульптур різного формату. Роботи Крука придбали до своїх фондів Національний музей у Парижі, Британський музей у Лондоні, музей Дубровника, Східнонімецький музей у Регнсбурзі, тощо. А найбільші колекції робіт Г. Крука знаходяться в Мюнхені та в Лондоні. В Києві — це перша виставка нашого земляка на його Батьківщині, яка представляє 25 авторських робіт. Середня страхова вартість однієї роботи, за словами організаторів виставки, дорівнює близько $100 тис., а в середньому вартість робіт геніального скульптора українського походження на аукціонах коливається від $20 до $100 тис. />
Ще однією коштовною перлиною цьогорічного „Великого скульптурного салону 2010 є — експозиція скульптури зірки ар-деко Деметра Чипаруса з зібрання відомого українського колекціонера Ігоря Воронова. Творчий стиль цього румунського скульптора формувався у Парижі у 1910-1920-х рр.. під впливом „Російських сезонів” С. Дягілєва та зірок російської балетної сцени — Ніжинського, Павлової, Карсавіної… Роботи Чипаруса захоплюють багатьох колекціонерів світу і далеких від мистецтва людей, а на світових аукціонах вони продаються за шаленими цінами. В Українському домі вперше представлено 27 робіт цього автора.
На двох інших поверхах Українського дому розташувалися 40 презентаційних експозицій сучасних українських скульпторів та спецпроекти провідних українських галерей і кураторів… Зокрема, „Воля або Смерть. Анархокоти проти трансформерів-2! (Бій триває)” Союзу вольних художників, авторами та співкураторами якого є Антін Мухарський, Іван Семесюк, ЦМІ „Тотем” у особі Стаса Волязловського та Макса Афанасьєва (відеоарт), а також „Спецпроект Реальності”, який представляє галерея „Колекція”(куратор — Дмитро Дюльфан) та інші…
Великий скульптурний салон в Українському домі триватиме два тижні : з 2 по14 березня 2010 р. Це чудова можливість познайомитися із найкращими представниками цього виду мистецтва і розпочати весну зі свіжих і яскравих вражень…