Ігор Стефанюк
16:24 25/11/2008

Україна в НАТО: З ПДЧ чи без. Коментарі депутатів

Україну тепер готові взяти в НАТО навіть без ПДЧ. Принаймні в цьому переконаний Надзвичайний і Повноважний посол США в України Вільям Тейлор. Він зазначив, в разі згоди, Україна взагалі може оминути етап ПДЧ, який на думку дипломата є вже давно неактуальним, й після досягнення критеріїв відразу говорити про членство в організації.

Українські парламентарії відреагували миттєво. Тільки ось реакція була надто скептичною, а сподівання надто песимістичними. Віктор Янукович в особі всіх "регіоналів", як вже повідомляв ГОЛОС UA, відразу на сайті своєї політичної фракції надав коментар на слова Вільяма Тейлора. Партія регіонів від імені свого лідера висловила задоволення, що США вважає питання ПДЧ неактуальним.

Неактуальним його вважає й НУ-НСовець, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко. В своєму коментарі він наголосив, що вже давно пропонував Віктору Ющенку відкликати заяву на отримання ПДЧ й займатись справами всередині країни: підняттям економіки, подоланням кризи та ін. «А ось коли піднімемо країну, коли суспільство буде готове — тоді можна вже говорити й про вступ до НАТО. З ПДЧ чи без» — наголосив А. Гриценко.

Стосовно самої заяви В.Тейлора, представник помаранчевих зазначив, що вона відображає тільки те, що в ній сказано. «Вона відображає реальну оцінку ситуацій: ймовірність отримання ПДЧ не те що в грудні, але й на квітневому саміті НАТО — нульова».

Представник «червоних» — комуніст Ігор Алексеєв взагалі обурився словам посла США і звинував у всьому Президента України. «При владі Ющенка не народ України вирішує свої політичні уподобання і геополітичні наміри, а посол США, якого не цікавить думка абсолютної більшості громадян України, а цікавлять інтереси його країни» — констатував другий секретар КПУ.

При цьому, на думку Ігора Алєксєєва, Україна не отримає ПДЧ на грудневому саміті не тільки через нестабільну політичну ситуацію, але й через позицію впливових країн Європи щодо недоцільність такого рішення. «Німеччина, Італія, Франція мають чітку позицію з цього питання, навіть якщо не рахуватись з думкою українського народу» — зазначив народний обранець.

А ось БЮТівцю, голові підкомітету з питань євроінтеграції та євроатлантичного співробітництва Андрію Шкілю пропозиція вступити до НАТО без ПДЧ видалась цікавою. Він зазначив, що ця практика є доволі поширеною: без отримання ПДЧ до НАТО приєднались Польща, Угорщина та Чеська Республіка. «Коли ми будемо готові і відповідати критеріям НАТО — нас приймуть, але ні на грудневому, ні на квітневому саміті цього не відбудеться, так само як і на ПДЧ нам не слід розраховувати» — вважає представник фракції «Блок Юлії Тимошенко»

Ось так представники всіх фракцій зійшлись в одному: Україні з ПДЧ чи без НАТО не бачити, принаймні на найближчих двох самітах.

А як же «Блок Литвина»?. Депутати найменшої і, мабуть, найбільш гордої фракції в Парламенті коментувати питання взагалі відмовились, мовляв, не знаємо, що там наговорив Посол США, ось коли проаналізуємо і вивчемо питання, тоді — дзвоніть. 

 

Читайте также по теме