В “Країні мрій” усім буде цікаво

Цьогоріч на Співочому полі в Києві вже вшосте відбудеться фестиваль “Країна мрій”. Хоча святкування триватиме лише 1 день, а саме 27 червня, організатори стверджують, що кожен відвідувач знайде розваги, які припадуть йому до душі. 

Як зауважив ініціатор фестивалю Олег Скрипка, на “Країні мрій-2009” буде ціла низка нових заходів. Передусім, акцент буде зроблено не на сучасній музиці, а на справжньому народному співі. Задля цього на фестиваль було запрошено декілька автентичних колективів, які представлять вже зникаючий народний спів. Також цього року значну увагу буде приділено дитячій галявині, на якій проводитимуться ігри, забавлянки та конкурси для наймолодших відвідувачів. Окрім того, своєрідним ноу-хау дитячої галявини стане “Урок від зірок”. Полягає він у тому, що відомі українські артисти будуть читати дітям казки. “Вони будуть самі практикуватись читати казки, і покажуть приклад іншим. Та й дітям, думаю, теж буде приємно”, — відзначив Олег Скрипка. Наразі організатори отримали згоду від Сергія Фоменка (лідер групи “Мандри”) та Марії Бурмаки; також тривають переговори з Фаготом із гурту “Танок на майдані Конго” та Вадимом Краснооким з гурту “Mad Heads XL”. 

Щоправда, урок для дітей будуть проводити не лише відомі музиканти. Як зауважив організатор літературної частини “Країни мрій” Віталій Капранов, на “Урок від зірок” вирушать два українських письменники — Леся Воронина та Іван Андрусяк. “Як відомо, ніхто не читає казки краще, ніж письменники, і ми хочемо, щоб вони позмагалися з музичними зірками, хто краще. А вирішувати дітям. Якщо вони розбігаються — значить, читають погано, а якщо збігаються — то добре”, — прокоментував новацію Віталій Капранов.

Урок від “Країни мрій” зможуть отримати не тільки діти. На території музею Івана Гончара буде проводитись майстер-клас для батьків зі співу колискових. “Це серйозна частина традиції, яка, за твердженнями фахівців, має захисну функцію. Якщо дитині правильно співати традиційні колискові, то дитина росте здоровою, гарною, позитивною та сильною. Тому ми будемо показувати батькам приклад, як правильно це робити”, — повідомив Олег Скрипка.

Особливу увагу на цьогорічному фестивалі буде приділено літературній програмі. Тому організатори вирішили, що літературна частина триватиме не один, а цілих два дні. “Ми знайшли в собі сили та наснагу провести літературну “Країну мрій” протягом двох днів. Бо книжка — це продукт повільного вживання, книжку не можна за один день прохопити — і все. Книжка вимагає хоча б двох днів”, — пояснив Віталій Капранов. 

Окрім того, під час фестивалю працюватиме 4 літературні сцени. Перша з них називатиметься “Кляса” — це сцена практичних занять. На ній відбуватимуться майстер-класи з варіння паперу, з друку, каліграфії, ілюстрування книжок для дітей. Ще на двох сценах письменники, поети та майстри співаного слова будуть читати свої вірші та спілкуватися з читачами. Серед запрошених письменників зазначені Анатолій Дністровий, Володимир Цибулько, Павло Коробчук, Олександр Ушкалов та Ірина Цілик. Та головна, на думку організаторів, подія буде відбуватись на літературній сцені. На ній кияни та гості міста зможуть більше дізнатись про літературу народів України. «Україна – країна багатонаціональна, і в першу чергу нас цікавлять ті народи, у яких нема своєї державності. Тобто, нема держави, яка підтримує їхню літературу, і вони виживають самотужки», — відзначив Віталій Капранов. Письменник запевнив, що на фестивалі можна буде почути зразки гагаузької, кримсько-татарської, грецької та навіть урумської літератури. 

Алея майстрів також запропонує відвідувачам певні новації. Зокрема, за словами куратора Алеї майстрів Олексія Долі, цього року відбувся справжній іграшковий бум. «Всі хочуть привезти нам ляльку: з Дніпропетровська, з Донецька, з Луганська. Чого тільки не придумують – і ведмедики у вишиванках там є. Просто маса речей», — поділився враженнями він. Окрім того, цього року на дитячому майданчику дітей вчитимуть…діти. «Це будуть не дорослі, досвідчені майстри. Кожен майстер має свою школу, своїх учнів. Саме ці діти будуть вчити», — зазначив Олексій Доля.

На шостій «Країні мрій» українці зможуть ознайомитись не лише з досягненнями близьких народів, але й із культурою далекосхідної Японії. Протягом фестивалю відбудеться демонстрація традиційної чайної церемонії, а також каліграфічне написання імен та побажань на рисовому папері. Відвідувачі зможуть станцювати японський танок бонодорі, а також виготовити паперові фігурки в куточку орігамі. Не обійдеться цього дня і без розваг для сильної половини людства. Зокрема, можна буде поспостерігати за поєдинком кендо (фехтуванням на бамбукових мечах), а також подивитись на виступ іайдо — мистецтва оголення меча й атаки. Тож 27 червня на Співочому полі кожен зможе не тільки долучитись до етнічних традицій, але втілити свою заповітну мрію — і, можливо, навіть не одну.

 

Читайте также по теме