Виявлено 300 порушників суддівської присяги

Вища рада юстиції готує можливе звільнення 300 суддів з формулюванням "за порушення присяги". Голова ради юстиції Володимир Колесниченко повідомив, що серед порушників опинився і суддя Верховного суду Олександр Волков. В опозиції такі дії називають спробою встановити контроль над суддівським корпусом. Натомість Володимир Колесниченко поставився до справи звільнення з "розумінням", назвавши заяви опозиції позитивною оцінкою своєї роботи.

На спеціально скликаній прес-конференції у четвер голова Вищої ради юстиції повідомив, що на останніх двох засіданнях ради, що відбулися 17 і 26 травня, було вирішенно внести подання про звільнення за порушення присяги 19 суддів. Порушення тих суддів, чию долю буде вирішувати парламент або Президент у найближчі дні, на перший погляд, нібито незначні — тяганина, оформлення вироків неналежним чином і.т.д. Проте, Володимир Колесниченко, до речі, сам колишній суддя Печерського суду, запевнив, що всі ці порушення — простимульовані. "Ця бездіяльність суддів носить умисний характер" — запевняє він.

Крім регіональних суддів під пильне око членів ради потрапили судді апеляційного і навіть Верховного суду. У їх числі опинилися голова Окружного адміністративного суду Києва Олег Бачун, якому інкримінується "неодноразове безпідставне припинення дії рішень державних органів"; суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ігор Бараненко — "за позбавлення Валентини Палій права на неупереджений розгляд справи про її звільнення зі складу Вищої ради юстиції рішенням VIII з’їзду суддів "; суддя Верховного суду Олександр Волков — йому, зокрема, ставиться в провину перегляд у касаційному порядку судових рішень, ухвалених за участю брата його дружини — судді Київського апеляційного адмінсуду Ігоря Бараненка.

"На сьогоднішній день на розгляді Вищої ради юстиції перебувають 140 пропозицій щодо внесення подань про звільнення суддів за порушення присяги", — заявив Володимир Колесниченко. Ще 48 рекомендацій щодо внесення подань про звільнення суддів було подано кваліфікаційною комісією суддів. Крім того, члени Ради юстиції проводять 240 перевірок щодо 310 суддів. "Щодо близько третини з них будуть внесені пропозиції про звільнення. Таким чином, ми виходимо на цифру приблизно 300 суддів, щодо яких відкрито провадження і може бути прийняте рішення про звільнення за порушення присяги", — підбив підсумок голова Вищої ради юстиції. Вн також пояснив, що частина таких матеріалів перебуває у Раді юстиції вже кілька років, проте тільки після внесення змін до законодавства її члени змогли їх розглянути. "Дуже вчасно були прийняті зміни до закону" Про Вищу раду юстиції "та до Адміністративного кодексу, що спрощують процедуру розгляду питань, пов’язаних зі звільненням суддів за порушення присяги", — зазначив він.

Те що у юридичній установі устами її голови назвали "генеральним прибиранням у будинку правосуддя", його опоненти називають нічим іншим, як репресіями. "Залякати суддів, частину з них підвісити, тобто, прийняти рішення про звільнення, але так, щоб вони не дійшли до Верховної Ради. Готується своєрідний десант, який буде виконувати усе, що скажуть" — обурюється перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, депутат від «НУ-НС» Юрій Кармазін.

В опозиції також вважають активізацію роботи Вищої ради юстиції цілеспрямованим залякуванням суддів. "У рамках загальної програми придушення демократії і свобод в Україні, яку проводять Янукович і його команда, абсолютно логічно, що Вища рада юстиції — це підручні пана Януковича в боротьбі проти судової системи. Суддів намагаються поставити в стійло, як це було при попередньому режимі, — заявив член комітету Верховної Ради з питань правосуддя, прем’єр-міністр тіньового уряду Сергій Соболєв.- З’явилася нове формулювання: раніше це був ворог радянського народу, а тепер — порушник присяги".

Втім Володимир Колесниченко залишається непохитним і звинувачення спростовує: "Галас довкола того, що Вища рада юстиції почала репресії, — не що інше, як позитивна оцінка нашої діяльності ". Те, що відбувається в судах, знає кожен, кому доводилось хоч раз брати участь у процесі, Володимир Колесниченко й поготів. "Дві машини супроводжують на роботу, чотири охоронці сидять у приймальні і разом з тим чесно здійснюється правосуддя?! Джерело походження цих статків? Відчитайтеся і скажіть, що ви чесний!" — каже він і додає, що хабарі судді беруть у всіх країнах, щоправда не так масово. Проте, ініціатива журналістів, щоб судді декларували свої витрати, не знаходить у голови Вищої Ради юстиції підтримки. "А якщо дружина бізнесмен, якщо вона діє в межах закону?" – демонструє нерозуміння і розводить руками він.

 

Читайте также по теме