27 квітня 2010 року не стало звичайним робочим днем для депутатів Верховної Ради. Багатий на події та суперечки, він колись, імовірно, буде записаний у шкільних підручниках з Історії України. Попри те, що депутатам довелося пережити багато в цей день, все ж Договір про пролонгацію дислокації Чорноморського Флоту на території України ще на 25 років, був ратифікований у Києві та Москві. />
З самого ранку під стінами українського парламенту почали збиратися люди. Про намір провести пікетування парламенту ще напередодні заявили опозиційні сили: БЮТ, НУ-НС, ВО “Свобода” та інші громадські організації, котрі виступали проти ратифікації Харківської угоди.
У сесійній залі Верховної Ради депутати від БЮТ та НУ-НС розклали на своїх сидіннях національний стяг на знак протесту проти порушення Конституції через продовження перебування Чорноморського флоту на території України.
Спікер парламенту Володимир Литвин прийшов на роботу вчасно та поспішив зайняти своє робоче місце, оголосив засідання парламенту відкритим.
Зненацька в нього полетіли перші яйця. У результаті одне з них навіть потрапило в ціль.
Всі, хто ходить на роботу у Верховну Раду знають, що коли депутати від Партії регіонів Ельбрус Тедеєв та Владислав Лук’янов приходять на роботу без краватки, слід очікувати сутички.
Охоронці голови Верховної Ради, певно, були готовими до неочікуваного повороту подій, оскільки парасольки від яєць були напоготові ще з початку засідання. Після того, як почався “обстріл” Володимира Литвина, вони щільно згрупувалися та не дали більше жодному яйцю досягнути мети.
Син нинішнього Президента України Віктор Янукович ховався від диму, проте зали засідання не покинув.
Депутат від Комуністичної Партії України Алла Александровська не побоялася “яєчного обстрілу”, намагалася переконати БЮТ та НУ-НС, що ратифікація Харківських домовленостей дійсно потрібна Україні та закликала їх не зривати роботу парламенту.
Коли йдеться про безпеку народних обранців, навіть державний прапор не стане на заваді.
Лідеру депутатської групи “За Україну!” В’ячеславові Кириленку не пощастило. Він отримав добрячого стусана від своїх колег із політсили опонентів.
Деякі присутні виходили із зали засідання Верховної Ради у зіпсованому одязі, дим виїдав очі. А дехто з народних обранців навіть потрапив до лікарні з ознаками отруєння димом.
Партія регіонів досягла мети: закон про ратифікацію Харківської угоди було прийнято голосами 236 народних обранців. Україна отримала дешевий газ, проте зобов’язалася тримати на своїй території військове формування сусідньої країни іще до 2042 року.
А тим часом до стін Верховної Ради сходилося дедалі більше людей. Працівники міліції старанно охороняли правопорядок.
Цього разу люди не залишилися осторонь від політики. Вони прийшли до будівлі Верховної Ради щоб відстояти свою думку.
Кортеж лідера опозиції Юлії Тимошенко теж не забарився.
Сама вона, як помітив кореспондент ГолосUA, була вдягнена у пальто від “Escada”, проте гарного настрою не мала. Тепер уже зрозуміло, чому…