Сьогодні по всій Україні відбулось зовнішнє незалежне оцінювання знань учнів з історії України. Цей предмет не є обов’язковим, проте школи, що проводили ЗНО були вщент забиті — історія України достатньо популярний предмет. Обов’язковий предмет лише один — українська мова. Окрім неї учні можуть самосійно обрати ще 4 предмети.Якщо минулорічні оцінки ЗНО ще можна було оскаржити, то цьогоріч бали з української мови як тавро — перескладати їх не можна, а сертифікат ЗНО вимагатимуть усі виші. Як саме пройшло перше незалежне оцінювання, можна побачити у фоторепортажі від ГолосUA..
Біля столичної школи №214, де проводилося ЗНО для школярів Оболонського району, учні почали збиратись ще за півтори години до початку тестування.
Початок тестування об 11.00. Запускати учнів почали о десятій ранку. При вході майбутні випускники мали пред’явити особисті запрошення на ЗНО та документ, що підтверджує особу.
Учні були розписані по аудиторіях — не більше 15 у одній. Кожному з охочих пройти тест присвоювався особистий номер, за яким він мав зайняти місце в аудиторії. />
Ажіотаж перед тестуванням. Всі питання однакові, проте відповіді розташовані по різному. В кожній аудиторії варіанти не повторюються — списати неможливо. При тому списки розписані так, щоб в одній аудиторії було якнайбільше учнів з різних шкіл.
Сівши на зазначені номером місця, учні поскладали мобільні телефони у спеціально відведене для цього місце у класі.
Проте нервують і інструктори. Кабінет директора, перед початком тестування.
Для кожного інспектора відведений окремий герметичний пакет із п’ятнадцятьма тестами. Інструкторів у аудиторіях контролюють громадські спостерігачі, які записують всі порушення.
Пакети із тестами не можна відкривати самостійно. Інструктор має право це зробити лише в присутності учнів, причому троє з них мають розписатися, що пакет неушкоджений і до цього не відкривався.
Запізнюватись на тестування також не можна. Запізнився — не впустять.
Із собою учні мали право мати пляшку води, чорну ручку та чернетку. За потреби вони також могли вийти до туалету, перед цим залишивши усі речі у кабінеті.
Усі кабінети опечатані, щоб вийшовши із аудиторії учні не заходили куди не портібно.
В коридорах також стояли охоронці і чергові — по одному на 5 кабінетів.
Інструктор зачитує правила.
Проте не всі слухають уважно.
На написання тесту виділено 150 хвилин. Той, хто написав швидше, має право вийти із аудиторії. Проте до кінця мають досидіти мінімум троє — вони засвідчать, що всі тести повернуто до пакету і запечатують його.
Із зазначених 330 учнів явка 98%.
Ті хто здав, радощів не приховують!
К.Коваленко