Новости Экономика импортсахар

Імпорт цукру до України збільшився в 103 рази

base article image

Офіційний імпорт білого цукру до України в травні збільшився до 7,6 тисяч тонн проти 73,0 тонн в квітні.

Неофіційний імпорт цукру-сирцю в травні теж поставив рекорд - 27,5 тисяч тонн, повідомило консалтингове агентство ААА.

Основні об’єми білого цукру йдуть з Білорусі. Зростанню постачань, які тільки нарощуватимуться, сприяло підписання робочими групами національних банків України і Білорусі документів зі спрощення конвертації гривні білоруськими компаніями.

Фактично це означає, що білоруські цукрові заводи постачають білий цукор до України за гривню. Травневі контракти білоруського цукру проходили за ціною 3200 - 3300 гривень за тонну без ПДВ.

Через ряд політичних довгострокових чинників імпорт білого цукру з Білорусі не припиниться. Цукор залишиться в рамках Угоди про зону вільної торгівлі з Україною, оскільки є предметом взаємних поступок за рядом зовнішньоекономічних позицій.

В той же час, експорт цукру з України в травні знизився в 9,4 рази порівняно з квітнем 2009 року - до 340 тонн. Експортна середня ціна підвищилася на 8% - до US$468,2 (3 592 грн.). Це результат зростаючого дефіциту цукру на внутрішньому ринку.

Надалі українським переробникам і регіональним оптовим компаніям необхідно відстежувати експортні ціни на цукор в Білорусі і курси НБУ за позицією гривня/рубль.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.