Новости Экономика нафтогазрахункова палата

Стан «Нафтогазу» створює проблеми для кожного українця — Рахункова палата

base article image

Масштаби діяльності «Нафтогазу України» і ступінь впливу на економіку України є такими, що форс-мажорні обставини компанії стають проблемою держави і впливають на кожного члена суспільства.
 

Про це голова Рахункової палати України Валентин Симоненко, написало «Дзеркало тижня».
«Наприкінці минулого року, зокрема у грудні, коли національна валюта стрімко знецінювалася, це відбувалося не в останню чергу через спробу розв’язати проблеми «Нафтогазу» за рахунок колосального кредиту «Ощадбанку» (18 млрд. грн.), згодом конвертованого в долари для розрахунків за імпортований газ», — відзначив він.
 

При цьому голова Рахункової палати, коментуючи заяву «Нафтогазу» про те, що це — соціально орієнтована компанія, яка не може допустити збільшення цін і тарифів для населення, хоча це допомогло б зберегти рентабельність діяльності «Нафтогазу», відзначив: «Усе це було б правильно, якби кредити йшли на реконструкцію, відновлення основних фондів, а не на безглузде затикання фінансових дір».
 

В. Симоненко наголосив, що за три останні роки ціни на споживаний населенням газ зростали тричі. Водночас «Нафтогаз» протягом року отримував газ для населення за стабільною ціною.
 

Голова Рахункової палати також нагадав, що законами України про держбюджет встановлюється, що підприємства, частка держави в яких перевищує 50%, продають видобутий газ виключно населенню.
 

Водночас, за його словами, за три останні роки, порушуючи вимоги законодавства, підприємства, що знаходяться в корпоративному управлінні «Нафтогазу», реалізували 11,2 млрд. кубометрів газу не населенню, а іншим споживачам, відповідно, за вищими цінами.

При цьому нестачу газу для населення тільки в 2006 році в обсязі 4,8 млрд. кубометрів було компенсовано за рахунок держбюджету імпортним газом, уточнив він.
«Замість того, щоб притягнути керівництво «Нафтогазу» до відповідальності за грубі порушення законодавства, уряд компенсує з бюджету різницю між ціною закупівлі і реалізації газу населенню в сумі 1680,3 млн. грн., чим завдано прямих збитків державі, а як наслідок — усім громадянам України», — підкреслив він.
 

При цьому Валентин Симоненко переконаний, що фінансове становище «Нафтогазу» практично на дає можливості вирішувати стратегічні завдання, які сьогодні стоять перед компанією, зокрема, забезпечити енергобезпеку країни.
«Нафтогазова галузь із бюджетоутворюючої перетворилася на пожираючу держкошти і гроші платників податків», — підкреслив він.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.