Новости Экономика ценыпродукты

Цукор дорожчає, овочі — дешевшають. Прогноз цін на червень

base article image

У червні вартість хліба не зміниться. Такий прогноз дав газеті «Дело» генеральний директор об'єднання виробників хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром» Олександр Васильченко. На думку фахівця, це пояснюється тим, що ціни на муку, зерно і енергоносії не змінились.
 

Що стосується цукру, то його подорожчання продовжиться, адже влітку попит на нього стабільний — українці традиційно варять в цей час варення з ягід. Отже, за прогнозами директора консалтингової компанії «ПроАгро» Миколи Верницького, червнева ціна на цукор складе 5,17-6,82 грн. за кілограм.
 

Олія у травні подорожчала на 30-60 копійок, до 10-10,5 грн., що викликано продажем за кордон великої кількості семян соняшника. М.Верницький спрогнозував, що у червні олія подорожчає ще на 5%, оскільки вивіз семян і експорт олії за кордон триватиме. За прогнозами, олію продаватимуть в середньому за 10,5 грн. за літр.
 

Складаючи прогноз на червень, експерти зауважили, що у світлі світових цін Україну також чекає зниження цін на свинину на 7-8%. В середньому свинину можна буде купити за 46 грн. за кілограм, - вважає виконавчий директор Русанівського м'ясокомбінату. Ціна на яловичину, на думку фахівця, не зміниться. Це ж стосується і курятини — вона подорожчала в травні на 1-1,5 грн., але у червні її вартість на ринку має стабілізуватися.
 

В цьому місяці можуть подешевшати всі молочні продукти. Експерти пов'язують це зі збільшенням кількості молока на ринку. А також суттєве зниження ціни можна очікувати на молоді овочі. «Ближче до кінця червня ми зможемо купувати молоду картоплю за ціною 6-9 грн., моркву за 6-8 грн., буряк — 4-5 грн., капусту — за 2 грн./кг.», - вважає директор ЗАТ «Українська фруктово-овочева компанія» Наталя Колеснікова. За її словами, подешевшають також помідори — до 3,6-5 грн./кг, полуниця — до 20 грн./кг, черешня — до 18-24 грн./кг.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.