Новости Экономика зерноэкспорт

«Зерновий ОПЕК» можуть створити впродовж двох років

base article image

«Зерновий ОПЕК» (пул країн-експортерів зерна), до складу якого входитимуть Україна, Росія та Казахстан, може утворитися вже упродовж двох років.

Таку думку висловила народний депутат Інна Богословська на прес-конференції, повернувшись з першого Всесвітнього зернового форуму, який проходив у Санкт-Петербурзі, передав кореспондент ГолосUA.

За її словами, в разі створення такого пулу у країнах-експортерах зерна Україна, Росія та Казахстан, поєднавши свої зусилля, зможуть захопити близько 30% світового ринку зернових.

«Для посилення позицій українських виробників зерна найбільш ефективним механізмом державного регулювання буде введення індикативних цін на зерно в рамках спільної узгодженої політики в пулі, застосування податкової стимуляції, а також правильне встановлення цін оренди і вартості послуг державної інфраструктури. Тому що якими б сильними не були приватні виробники, - вони сьогодні не можуть зібрати достатньо коштів для будівництва нового елеватору, нового причалу у порту, сховища... Цю роль повинна взяти на себе держава», - наголосила Богословська.

Є. Стеценко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.