Новости Экономика страйккриворіжсталь

На колишню «Криворіжсталь» очікують страйки і суди

base article image

Профспілки Відкритого акціонерного товариства "АрселорМіттал Стіл", колишньої "Криворіжсталі", судитимуться з адміністрацією. Вперше у регіоні профспілки через суд намагаються протистояти намірам керівництва запровадити скорочений робочий тиждень. Про це повідомила «Німецька хвиля».

Перевести підприємство на триденний робочий тиждень керівництво планує з 1 серпня. Іншого виходу не бачить, адже за останні 4 місяці обсяги виробництва впали настільки, що досягли рівня найскрутніших часів, які комбінат переживав на початку 90-х – сказано в офіційному повідомленні керівництва підприємства робітникам.

З цим категорично не згодні профспілки комбінату. За словами заступника голови профспілки Володимира Третьякова, зазначені наміри керівництва суперечать умовам колективного договору, соціальним нормам меморандуму між Кабміном та підприємствами ГМК, а також є порушенням інвестзабов'язань.

Разом з судовим позовом, профспілки  відстоюватимуть інтереси робітників і в інший спосіб, в тому числі за допомогою мітингів та страйків. За словами Третьякова, це рішення зачіпає інтереси не лише 41 тисячі працівників комбінату, для яких скорочений тиждень означає втрату до 30 відсотків зарплатні, але й цілого регіону, більшість підприємств якого так чи інакше пов'язані із ВАТ "Міттал Стіл Кривий Ріг". Адже податки "Криворіжсталі" та підприємств-підрядників формують до 70 відсотків бюджету міста.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.