Новости Экономика автопромпошлина

Автопром вимагає продовжити 13%-ве мито

base article image

Представники найбільших автовиробників України за підтримки народних депутатів пропонують продовжити дію митної надбавки на ввіз автомобілів.

Відповідні рекомендації були затверджені під час круглого столу, який відбувався в Комітеті Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва за участю керівників провідних підприємств українського автопрому.

Головним питанням засідання було обговорення підтримки вітчизняної промисловості за умов кризи. Учасники круглого столу дійшли до думки щодо необхідності застосувати додаткові заходи як з боку Кабінету міністрів, так й з боку Верховної Ради.  

Голова Комітету Наталя Королевська відмітила, що зараз необхідно вживати протекціоністські заходи, створювати економічні умови для стимулювання галузі.

З метою покращення платіжного балансу України була введена 13%-ва надбавка до ввізного мита на автомобілі, яка, за словами посадовців, дозволила зупинити різке падіння об'ємів виробництва автотехніки в Україні. Разом з тим, як зазначають виробники, цей крок не вплинув системно на стабілізацію галузі.

Саме тому учасники зустрічі пропонують Кабміну і парламенту продовжити термін дії надбавки ще на півроку.

Крім того, на засіданні було прийняте рішення рекомендувати уряду і парламенту звільнити від ПДВ операції з продажу легкових автомобілів економ-класу з об'ємом двигуна 1,8 л вартістю до 90 тис. грн, нових вантажних автомобілів, автобусів, а також тролейбусів, виготовлених в Україні шляхом промислового збирання.

При цьому раніше міністр економіки Богдан Данилишин зазначив, що Україна вже найближчим часом має намір відмінити тимчасову надбавку до ввізного мита на автомобілі у розмірі 13%.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.