Новости Экономика товарицены

Уряд контролюватиме ціни на продтовари першої необхідності

base article image

Уряд України розпочав державне регулювання цін на деякі соціально значущі продовольчі товари.

Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення закріплене постановою уряду.

«Передбачено комплексне врегулювання питання ціноутворення на деякі соціально значущі продовольчі товари, зокрема встановлення рівня рентабельності виробництва борошна та хліба масових сортів», - зазначається в повідомленні.

Згідно з повідомленням, Кабінет Міністрів України встановив рентабельність виробництва борошна пшеничного вищого, першого та другого сорту, борошна житнього на рівні не вище 10%; хліба масових сортів - не вище 12%.

При цьому постанова передбачає, що в 2009 році максимальне щоквартальне збільшення рівня рентабельності виробництва хліба не повинно перевищувати трьох відсотків.

За даними Мінекономіки, також у постанові конкретизується перелік продовольчих товарів, ціни на які зможуть регулювати місцеві органи виконавчої влади.

До переліку таких товарів увійшли: борошно пшеничне вищого та першого сорту, хліб, крупи гречані та манні, м'ясо птиці, ковбаси варені, сосиски, сардельки, молоко коров'яче питне з вмістом жиру від 2,5 до 3,2% включно. Крім того, місцеві органи влади зможуть регулювати ціни на сир кисломолочний з вмістом жиру до 9% включно, сметану з вмістом жиру до 20% включно, масло вершкове з вмістом жиру до 80% включно, а також на яйця курячі, цукор пісок та олію соняшникову.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.