Новости Экономика угольхолдинг

Королевська пропонує створити державний вугільний холдинг

base article image

В Україні існує необхідність створення державного вертикально інтегрованого вугільного холдингу.

Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявила голова комітету Верховної Ради з промислової і регуляторної політики Наталія Королевська.

«я виступаю за створення державного вертикально інтегрованого холдингу. Його аналог у приватній структурі — «Донбаська паливно-енергетична компанія» (ДПЕК). Вдумайтеся, одне це підприємство виробляє майже стільки електроенергії і видобуває вугілля, скільки весь держсектор. І жодних тобі корупційних скандалів, ніяких розподілів сфер впливу, що робить кожен паливний або енергетичний міністр, обіймаючи посаду», — озвучила свою позицію депутат.

На думку Королевської, створення подібного державного холдингу підвищить інвестиційну привабливість українського паливно-енергетичного комплексу в цілому.

«Створення державного вертикально інтегрованого холдингу підвищить капіталізацію нашого паливно-енергетичного комплексу, залучить у нього стратегічних інвесторів», — заявила вона.

При цьому голова парламентського комітету з промислової і регуляторної політики переконана, що брати участь у роботі держхолдингу повинні представники різних політичних сил, а посаду керівника повинна посісти аполітична особа.

«Що ж стосується держхолдингу, то нам потрібна для його створення окрема угода між усіма політичними силами. Щоб вони делегували в цей холдинг своїх енергетичних гуру і припинили політизувати питання реформування енергоринку. Людина, котра очолить цей процес, має бути гранично аполітичною», — заявила Королевська. 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.