Новости Экономика президенткредиты

Президент запропонував узаконити можливість погашати валютні кредити в національній валюті

base article image

Президент України Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку надання кредитів». Відповідно до документу, позичальники зможуть погашати валютні кредити в національній валюті.

Про це ГолосUA повідомили у прес-службі Верховної Ради, на офіційному сайті якої розміщений текст законопроекту.

Так, у випадку прийняття законопроекту позичальник отримає право погашати свій кредит, виданий в іноземній валюті, національною валютою. При цьому враховуватиметься офіційний курс гривні, встановлений НБУ на момент здійснення платежу, по відношенню до відповідної іноземної валюти.  

Законопроектом також передбачається зобов'язати банки та інші фінансові установи при наданні кредиту інформувати позичальника про реальні умови кредитування шляхом обов'язкового зазначення у договорі або додатку до нього детального розпису сукупної вартості кредиту з урахуванням процентної ставки за ним, вартості всіх супутніх послуг, інших фінансових зобов'язань, які пов'язані з отриманням, обслуговуванням і погашенням кредиту.

Крім того, передбачається заборонити банкам та кредитним спілкам встановлювати плату за дії, що здійснюються ними на власну користь, або за дії, що здійснюються відповідно клієнтом чи членом кредитної спілки на користь банку чи кредитної спілки.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.