Новости Экономика газнафтогаз

«Нафтогаз» провів з «Газпромом» перший раунд переговорів про зниження споживання газу

base article image

У Москві вчора, 16 червня, відбувся перший раунд переговорів між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" про зниження споживання природного газу. Про це написав "Комерсант-Україна".

Джерело видання в "Нафтогазі" пояснило, що перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко повинен буде затвердити зниження споживання газу цього року до 33 млрд кубометрів, а також внести корективи до газової угоди і добитися можливості споживання аналогічного об'єму наступного року. "Ми упевнені, що сплеску споживання газу наступного року не відбудеться, і нам не треба буде більше 33 млрд кубометрів імпортного газу. Відповідно, завдання максимум - внести до договору правку, внаслідок якої об'єм споживання газу наступного року залишиться на рівні цього року, і буде застосовано 20-процентне скорочення", - сказав співбесідник.

Високопоставлене джерело в "Газпромі" повідомило виданню, що компанія готова піти на 20-процентне скорочення споживання газу наступного року від рівня, "закладеного в контракті". Тобто Україна повинна купити не менше 41,6 млрд кубометрів.

Бажання скоротити споживання на 20% за підсумками цього року в "Газпромі" назвали "дивним", пославшись на те, що монополію ніхто за півроку не повідомив.

Втім, зменшення споживання газу по факту вже відбулося. Так, за даними Міністерства палива та енергетики, з початку року його імпорт склав всього 4,8 млрд кубометрів. А з початку червня, за словами заступника голови правління "Газпрому" Олександра Ананенкова, "Нафтогаз" скоротив імпорт у сім разів в порівнянні з травнем.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.