Новости Экономика латвіяпенсии

Латвія скоротила зарплати і пенсії чиновникам

base article image

Сейм Латвії на позачерговому засіданні підтримав поправки до державного бюджету, що передбачають скорочення пенсій і зарплат чиновників.

Згідно з поправками, із 1 липня 2009 року місячні зарплати чиновників знижуються на 20%, пенсії за віком і вислугу років - на 10%, пенсії працюючим пенсіонерам - на 70 %, а допомоги на дітей працюючим батькам - на 50%.

Також зміниться податкова політика латвійської держави. Зокрема, поріг зарплати, що не обкладається прибутковим податком, знижено до 35 латів (1 лат приблизно дорівнює 15 грн.), а акцизний податок на пиво і міцні спиртні напої збільшено.

Завдяки нововведенням, за які проголосували 63 депутати та 30 висловились проти, дефіцит бюджету Латвії має зменшитися на 500 мільйонів латів. Скорочення державних витрат необхідно, щоб республіка змогла отримати наступний транш міжнародної позики для стабілізації економіки — написав “Інтерфакс”.

Нагадаємо, Латвія сильно постраждала від глобальної економічної кризи. У першому кварталі цього року ВВП країни впав на 18%. Латвія звернулася за допомогою до міжнародних фінансових структур, які до 2011 року нададуть країні позику у 7,5 млрд євро.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.