Новости Экономика гривнавалюта

Восени національній валюті загрожує обвал - експерт

base article image

Восени. в кінці третього кварталу національній валюті загрожують певні ризики, що можуть призвести до її обвалу.Таку думку журналістам висловив сьогодні директор економічних програм Центра Разумкова Василь Юрчишин, - передав кореспондент ГолосUA.

За словами експерта до кінця літа на валютному ринку шоку не передбачається, проте його слід очікувати восени.

“Очікується, що Україна отримає гроші Міжнародного валютного фонду. Це забезпечує відносний спокій. Проблеми можуть початися в осінній період в кінці третього кварталу. У нас мають бути значні виплати, у тому числі по державному зовнішньому боргу. Крім того, як правило, восени зростають ризики, пов'язані з підвищенням тарифів, новими цінами на газ. Якщо до осені експортна промисловість хоч би частково не почне демонструвати позитиви, і з урожаєм - ми розбиратимемося як в минулі роки, коли підприємства не могли розпоряджатися урожаєм, то можуть бути проблеми. І є певні ризики чергового обвалу гривні”- сказав економіст.

Відповідаючи на запитання журналіста, як можна уникнути падіння гривні Василь Юрчишин поклав сподівання на дії Національного банку України. На його думку, НБУ має бути готовий до шокового попиту і рятувати гривню від обвалу.

“Якщо девальвація долара буде до десяти копійок в місяць, а на кінець року ми вийдемо на 8,50 гривень, то це буде розумно”, - підсумував експерт.

О.Каретнікова 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.