Новости Экономика ющенкотранзитгаз

Ющенко вважає збитковим тариф на транзит російського газу

base article image

Україна була і залишається надійним транзитером російського газу до Європи, однак, на його думку, нам потрібні ринкові принципи та засади у цій сфері, ясна зрозуміла та прогнозована концепція транзитної політики. Про це Президент України Віктор Ющенко сказав у інтерв'ю німецькій газеті «Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ», - повідомили ГолосUA в прес-службі Президента.
 

«Для нас політика транзиту – це фундаментальний національний інтерес. Ми хочемо цю політику робити блискуче, відмінно, у зрозумілих правилах. Хотілося б, щоб у Європі вистачило адекватної волі для постановки транзитної політики відповідно ринкових засад, здорового глузду. Щоб ми мінімізували вплив політики на дане питання», - сказав В.Ющенко.
 

«Нам треба формалізувати ці відносини і, перш за все, побудувати їх на основі засад ринку, прозорої та відкритої конкуренції. Мені важко коментувати, чому сьогодні Україна по січневих домовленостях платить найбільшу ціну за газ і має тариф на транзит 82% російського газу – найнижчий в Європі. Це не є стабільність, ми маємо збитковий тариф», – зазначив Президент
 

Глава держави наголосив, що на транзитну політику не треба дивитися як на політику двосторонню, адже йдеться про один з компонентів організації європейського оптового ринку.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.