Новости Экономика президентбанкигривна

Ющенко побачив стабілізацію банківської системи і гривні

base article image

Президент Віктор Ющенко констатував стабілізацію в банківській системі. Про це він повідомив під час наради за участю керівництва Національного банку України і комерційних банків.

Зокрема, зі слів Президента, стабілізувалася ситуація з рівнем ліквідності банків, припинився ріст неплатежів у банківській системі, стабілізувалася ситуація на валютному ринку, а також відновився приплив фізичних осіб до банківської системи.

Зі слів В.Ющенка, в останні дні ліквідність банківської системи є навіть трохи надлишковою, і Національному банку доводиться розміщувати свої сертифікати, абсорбуючи до 1,8 млрд. гривень надлишкової ліквідності на день. На кореспондентських рахунках банків, за даними Президента, акумульовано 20-21 млрд. гривень.

Що стосується неплатежів у банківській системі, то, як зазначив В.Ющенко, якщо раніше щомісяця з'являлося по 2-3 банки, які затримували платежі, то зараз число таких фінустанов стабілізувалося і не збільшується.

Щодо ситуації на валютному ринку Президент підкреслив, що вона залишається стабільною вже протягом 3,5 місяців, при цьому курс формується на ринкових основах, а відхилення готівкового, безготівкового й офіційного курсів мінімальне.

Президент також зазначив, що за останні 2-3 тижні НБУ викупив на міжбанку надлишкову пропозицію валюти обсягом 160-170 млн. доларів. 
"Можна говорити про те, що завдання зі зміцнення національної валюти виконано", - сказав він.

Щодо динаміки коштів вкладників у банках Президент зазначив, що після відтоку на 4,9 млрд. гривень у березні кошти вкладників збільшилися у квітні на 1,2 млрд. гривень, у травні - на 1 млрд. гривень, а за 15 червня - на 2,2 млрд. гривень.
"Вкладники повертаються в банки... Тепер необхідно перейти до аналізу невирішених проблем (у банківській системі)", - сказав Президент.

Серед таких невирішених проблем Президент назвав незначні обсяги кредитування банками економіки і затягування процесу рекапіталізації банків.

 


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.