Новости Экономика ценыхарчі

Ціни на продовольство залишаться високими

base article image

Ціни на харчі у світі залишатимуться високими, незважаючи на економічну кризу і нижчими, ніж очікувалося, будуть ціни на енергоносії. Такого висновку дійшли фахівці ООН і Організації економічної співпраці та розвитку, - передала "Німецька хвиля".

Ціна на основні харчі протягом наступних років будуть нижчими, ніж рекордно високі ціни 2008 року, але істотно вищими, ніж це було упродовж 1997-2006 років, такий прогноз розвитку ситуації в аграрній галузі на наступні десять років було оприлюднено у середу в Парижі. При цьому, подальше подорожчання продуктів харчування переважно слід очікувати в країнах, що розвиваються.
 

«Також, якщо припустити, що сільськогосподарське виробництво, споживання і торгівля в країнах, які розвиваються, буде зростати, все одно голод і нестабільність забезпечення продуктами залишатиметься дедалі більшою проблемою для найбідніших країн світу», резюмували експерти. Ця проблема полягає не стільки в доступності харчів, як в їхньому розподілі.

Вирішальним фактором для цінової динаміки на наступні десять років буде також перебіг світової економічної кризи. Якщо протягом найближчих двох – трьох років буде одужання світової економіки, то ціни залишатимуться помірними. Якщо ж криза триватиме довше, то хоча ціни і падатимуть, багато людей в бідних країнах матимуть настільки мізерні прибутки, що не зможуть купувати продукти. Водночас експерти вважають, що ціни на м'ясо і м'ясну продукцію можуть залишатися стабільними протягом наступних років.

Значний приріст населення і дедалі вищий рівень добробуту в країнах, економіки яких стрімко розвиваються, призведе до того, що потреба у продуктах харчування і обсяги їх споживання будуть дедалі збільшуватися.

Аби за таких обставин гарантувати продовольчу безпеку у світі, за підрахунками фахівців, необхідно виділити під вирощування сільськогосподарських культур додатково 1,56 мільярди гектарів землі, серед іншого, в Африці і країнах Латинської Америки. Для порівняння: нині під вирощування сільськогосподарських культур і лісове господарство у світі зайнято 1,4 мільярда гектарів землі.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.