Новости Экономика нбубанки

Стельмах примусить банки перевести валюту на гривню

base article image

Голова Національного банку України Володимир Стельмах заявив банкірам, що примусить банки перевести валютні резерви в гривневі, - повідомив "Комерсант-Україна". Якщо банки не встигнуть до 22 червня продати валюту, НБУ готовий піти на поступки - не штрафувати, але накласти обмеження на їхні операції.

Під час закритої частини зустрічі президента Віктора Ющенка, керівництва НБУ і голів 37 найбільших і крупних банків вчора була порушена проблема необхідності зміни ухваленої постанови, яка вимагає продаж валюти, повідомив один з банкірів-учасників зустрічі. Згідно з документом, банки повинні привести валютну позицію до нового нормативу до 22 червня, конвертуючи в гривню всі резерви, сформовані під проблемні валютні кредити.

10 банків з іноземним капіталом до вчорашнього дня чекали допомоги Міжнародного валютного фонду, який повинен був переконати В.Стельмаха скасувати ухвали, що нібито суперечать міжнародній банківській практиці. Це звільнило б їх від продажу 1,5 млрд дол. своїх резервів.

За словами В.Стельмаха, керівники чотирьох з восьми найбільших банків, які раніше вимагали від НБУ перегляду нормативу і у яких критична ситуація з приведенням валютної позиції, вже подали листи правлінню НБУ з проханням встановити їм індивідуальний графік конвертації валютних резервів. Якщо ж решта банків не звернеться з аналогічними проханнями, то з 23 червня НБУ їх може штрафувати аж до 1% від статутного капіталу.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.