Новости Экономика таможнясми

Митниця перевіряє телеканали через «Доктора Хауса» та «Матрицю»

base article image

Державна митна служба спростувала заяву Індустріального телевізійного комітету (ІТК) про позапланові перевірки митними органами провідних телеканалів на дотримання митного законодавства. Про це ГолосUA повідомила прес-служба Митниці.

"Заява Індустріального телевізійного комітету про позапланові перевірки телекомпаній, які нібито почалися 15 і 16 червня, є занадто емоційною, щоб відповідати справжньому стану речей", - сказано в повідомленні.

За даними прес-служби, станом на середу, 17 червня митні органи таких перевірок не проводили. У повідомленні зазначається, що приводом для ініціювання таких перевірок стало категоричне небажання телекомпаній надавати документи, які б підтвердили їх право на трансляцію низки світових рейтингових телепродуктів.

На співробітництво з митниками погодилася лише одна телекомпанія.

Митниця зазначає, що телекомпанії за Митним кодексом не мають ніяких пільг і привілеїв щодо сплати податків при здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності.

Відомство залишає за собою право після закінчення в січні 2010 року нині діючого мораторію на проведення перевірок телекомпаній відновити їх проведення у встановленому законом порядку.

Митниця сподівається, що телекомпанії усвідомлюють свою відповідальність і протягом півроку оплатять належні податки в повному обсязі, без виключень і пільг, як того вимагає законодавство.

За даними прес-служби Митниці, суть цих перевірок полягає в перевірці документації, яка підтвердила б права телекомпаній на трансляцію низки рейтингових телепродуктів (художніх фільмів "Матриця", "Поліцейська академія", "Люди в чорному, "Доктор Хаус"), які як товар містять об'єкт права інтелектуальної власності.

Це означає, що при їх пересуванні через кордон митна вартість містить у собі крім вартості носія, ще й роялті - ціну об'єкта інтелектуальної власності - ліцензійні платежі, або частину виторгу від використання їх на митній території України.

Це значно підвищує митну вартість носіїв цієї інформації.

Нагадаємо, раніше ІТК зробив заяву про те, що митні органи розпочали перевірки провідних телеканалів на предмет дотримання митного законодавства.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.